Aktualności






47. edycja BLK - komunikat organizacyjny
12-10-2020
W związku z panującą od pewnego czasu dość nieprzewidywalną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną, w połączeniu z gwałtownym wzrostem liczby zachorowań w ostatnich kilku dniach, po przeprowadzeniu odpowiednich konsultacji, podjęliśmy decyzję o lekkim opóźnieniu rozpoczęcia rozgrywek 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Informujemy, że kolejny komunikat w sprawie zbliżającego się sezonu opublikujemy 2 listopada!

Wierzymy, że te kilkadziesiąt dni wystarczy, żeby spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość już z niego innej, lepszej perspektywy, bądźmy wszyscy dobrej myśli, do zobaczenia wkrótce!

Korzystając z okazji bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do kolejnego sezonu!
Z organizacyjnego punktu widzenia wykorzystamy ten czas na przygotowania do nowej edycji, a także na realizację kilku nowych pomysłów.






Zapraszamy do 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
29-09-2020
I.
Lista drużyn zgłoszonych do 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 9 października, godz. 19:45):

1 liga

1. Elefanty
2. Shakers
3. Washington Bultens
4. MożemY
5. Butchercore
6. Ocean Crew
7. Team Rybnik
8. HK i Żywiec (Hawajskie Koszule Żory)
9. Wolf Gang

2 liga

1. Grim Reapers
2. LA 2028
3. Double B Nation
4. Hustlerzy Andrychów
5. Fourty Plus
6. KS Bystra
7. Rosomaki
8. Na Rondzie Team Żory

3 liga

1. Crazy Ducks
2. Przekręty
3. Maximus Team
4. Żywiec Basket Crew
5. Koszykarscy Ziomale Żory
6. Pretorianie
7. Akademia Basketu
8. Sprintex Team
9. Snipers
10. NSBB
11. Yunques Voladores
12. All Starsi
13. Basket Hills Bielsko-Biała
14. Kentuchy Bucks
15. ADEX Basket Team

nowe zespoły

1. Sweet Deers

II.
Zapraszamy wszystkich do 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do 9 października (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu - prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

W 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 liga
1. MożemY
2. Washington Bultens
3. Elefanty
4. Shakers
5. Butchercore
6. Ocean Crew
7. Wolf Gang
8. Team Rybnik
9. Hawajskie Koszule Żory / Na Rondzie Team Żory (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. Hawajskie Koszule Żory / Na Rondzie Team Żory (przegrany w meczu barażowym)
2. Double B Nation
3. Hustlerzy Andrychów
4. Grim Reapers
5. LA 2028
6. KS Bystra
7. Rosomaki
8. Fourty Plus
9. Czarno Biali / Pretorianie (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Czarno Biali / Pretorianie (przegrany w meczu barażowym)
2. Basket Hills Bielsko-Biała
3. Koszykarscy Ziomale Żory
4. NSBB
5. Kentuchy Bucks
6. Przekręty
7. Snipers
8. 12 Małp
9. Sprintex Team
10. Crazy Ducks
11. Akademia Basketu
12. Maximus Team
13. Yunques Voladores
14. ADEX Basket Team
15. Żywiec Basket Crew
16. All Starsi

W zależności od liczby zgłoszonych zespołów do zbliżającego się sezonu, a także innych czynników np. dostępności do hali, organizatorzy zastrzegają prawo do rozegrania turnieju kwalifikacyjnego dla części zespołów z 3 ligi wymienionych na powyższej liście i wszystkich nowych drużyn.

Po zakończeniu zapisów w kolejnych komunikatach poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- kształcie, terminie i sposobie losowania grup w 3 lidze,
- w razie konieczności o rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

III.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz Formularz Zgłoszeniowy (dostępny w dziale z plikami do pobrania).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 9 października (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania.

Wysokość wpisowego w 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1400 zł w terminie do 15 listopada
- 2 liga – 1400 zł w terminie do 15 listopada
- 3 liga – 1400 zł w terminie do 15 listopada

Drużyny, które nie uregulują należności do 15 listopada nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku BNP Paribas - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek!

Wszystkie zespoły posiadające logo drużyny prosimy o załączenie go do wiadomości zawierającej formularz zgłoszeniowy!

IV.
Pierwsze mecze w 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, w tym spotkania barażowe, zaplanowaliśmy na 17-18 października!


Do zobaczenia!






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
05-10-2020

To był zdecydowanie trudny i nietypowy sezon dla wszystkich! Musieliśmy przyzwyczaić się i funkcjonować w wyraźnie innych warunkach niż do tej pory, bo zmieniająca się dynamicznie sytuacja sanitarno-epidemiologiczna odbiła się na każdej płaszczyźnie życia, zmieniła nieco nasze przyzwyczajenia, czy wręcz zmusiła do poszukiwania zupełnie nowych rozwiązań, a jednocześnie dostarczyła bardzo wielu cennych doświadczeń na przyszłość. Dziękujemy wszystkim członkom wielkiej społeczności Bielskiej Ligi Koszykówki za wyrozumiałość, elastyczność, za bardzo dobrą współpracę w tym trudnym dla wszystkich okresie. Cieszymy się, że ten nietypowy sezon zakończyliśmy pomyślnie i wierzymy i już wkrótce wspólnie będziemy cieszyć się koszykówką w kolejnym sezonie!

Dziękujemy i do zobaczenia!



I.
Klasyfikacja końcowa w 46. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga

1. MożemY
2. Washington Bultens
3. Elefanty
4. Shakers
5. Butchercore
6. Ocean Crew
7. Wolf Gang
8. Hawajskie Koszule Żory
9. Double B Nation

2 liga

1. Team Rybnik
2. Na Rondzie Team Żory
3. Hustlerzy Andrychów
4. Grim Reapers
5. LA 2028
6. KS Bystra
7. Rosomaki
8. Czarno Biali
9. Basket Hills Bielsko-Biała

3 liga

1. Fourty Plus
2. Pretorianie
3. Koszykarscy Ziomale Żory
4. NSBB
5. Kentuchy Bucks
6. Przekręty
7. Snipers
8. 12 Małp
9. Sprintex Team
10. Crazy Ducks
11. Akademia Basketu
12. Maximus Team
13. Yunques Voladores
14. ADEX Basket Team
15. Żywiec Basket Crew
16. All Starsi

II.
Dziękujemy za pomoc i zaufanie partnerom naszej ligi!

Urząd Miejski w Bielsku-Białej
NUTREND
ESPORTMASTER
NACOMI
NOI Pizza
We Coffee
Reha-Forma
Kronika Beskidzka
BBOSiR


III.
Przypominamy wszystkim o trwających już zapisach do 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Na formularze zgłoszeniowe czekamy tylko do godz. 20:00 w najbliższy piątek!

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów znajdują się w specjalnym komunikacie, który ukazał się na naszych kanałach informacyjnych kilka dni temu.

Pierwsze mecze w 47. edycji odbędą się już 17-18 października!






MożemY najlepszym zespołem w tym sezonie!
04-10-2020
MożemY to najlepsza drużyna 46. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
W wygranym finale z Washington Bultens na tytuł MVP najbardziej zasłużył Leszek Siwy!

W finale 2 ligi Team Rybnik był lepszy od Na Rondzie Team Żory!
Najlepszym zawodnikiem w tym meczu w zespole z Rybnika był Tomasz Szymura!

Fourty Plus pokonali w finale 3 ligi Pretorian, a nagroda MVP powędrowała do Damiana Rojka!

Najniższe miejsca na podium w poszczególnych ligach zajęły zespoły Elefanty, Hustlerzy Andrychów i Koszykarscy Ziomale Żory!

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za ten sezon, w najbliższym czasie szersze podsumowanie, a już w tej chwili zachęcamy wszystkich do wysyłania zgłoszeń do 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do zobaczenia!






Zapraszamy na finały 46. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
30-09-2020

I.
W najbliższy weekend (3-4 października) odbędą się decydujące mecze w 46. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

3 października (sobota)

godz. 10:00 - mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Hustlerzy Andrychów - Grim Reapers

godz. 11:40 - mecz rewanżowy w półfinale 1 ligi
Washington Bultens - Elefanty

godz. 13:20 - mecz rewanżowy w półfinale 1 ligi
MożemY - Shakers

4 października (niedziela)

godz. 10:20 - mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Shakers - Elefanty

godz. 12:00 - finał 3 ligi
Fourty Plus - Pretorianie

godz. 14:00 - finał 2 ligi
Na Rondzie Team Żory - Team Rybnik

godz. 15:30 - rozdanie nagród indywidualnych i drużynowych

godz. 16:30 - finał 1 ligi
Washington Bultens - MożemY

Cala impreza odbędzie się oczywiście w hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Uwaga!
W ten weekend trybuny będą otwarte dla publiczności, a wszystkich bardzo prosimy o zastosowanie się do następujących zasad:
- pamiętaj o dezynfekcji rąk przed wejściem na halę,
- nie zapomnij o ochronie dróg oddechowych,
- zajmij miejsce na trybunach zgodnie z oznaczeniami,
- zachowuj się odpowiedzialnie i zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi.

Dziękujemy!


II.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:

1 liga
Oskar Janicki – Ocean Crew – najlepszy strzelec
Bartosz Piasecki – Hawajskie Koszule Żory – najlepszy w zbiórkach
Adam Hajduk – MożemY – najlepszy w asystach
Sławomir Kruczek – Washington Bultens – najlepszy w przechwytach
Kamil Szopa – Butchercore – najlepszy w blokach

2 liga
Krzysztof Franczuk – Na Rondzie Team Żory – najlepszy strzelec
Robert Kozielski – Na Rondzie Team Żory – najlepszy w zbiórkach
Bartosz Sierp – Hustlerzy Andrychów – najlepszy w asystach
Jakub Habdas – KS Bystra – najlepszy w przechwytach
Dominik Nawrocki – KS Bystra – najlepszy w blokach

3 liga
Szymon Lipka – Koszykarscy Ziomale Żory – najlepszy strzelec
Wojciech Ryszka – Sprintex Team – najlepszy w zbiórkach
Marcin Sulikowski – Maximus Team – najlepszy w asystach
Krzysztof Podstawny – Snipers – najlepszy w przechwytach
Wojciech Ryszka – Sprintex Team – najlepszy w blokach

III.
W klasyfikacji Fair Play najlepszy okazał się zespół Ocean Crew, dla którego przygotowaliśmy specjalny puchar i zniżkę na wpisowe do 47. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

IV.
Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu partnerom naszej ligi:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej
NUTREND
ESPORTMASTER
We Coffee
NOI Pizza
BUTCHERCORE
NACOMI
Spalding
Reha-Forma
Kronika Beskidzka


V.
Przypominamy o trwających zapisach do kolejnej edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
Wszystkie szczegóły można znaleźć w poprzednim komunikacie na naszych kanałach informacyjnych!

Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend, do zobaczenia!






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
28-09-2020
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Shakers - 8 - 14 - 6/2 (674/597/+77)
2. Elefanty - 8 - 14 - 6/2 (644/607/+37)
3. Washington Bultens - 8 - 13 - 5/3 (691/612/+79)
4. MożemY - 8 - 13 - 5/3 (683/639/+44)
5. Butchercore - 8 - 13 - 5/3 (633/622/+11)
6. Ocean Crew - 8 - 11 - 3/5 (621/608/+13)
7. Wolf Gang - 8 - 11 - 3/5 (527/595/-68)
8. Hawajskie Koszule Żory - 8 - 10 - 2/6 (601/702/-101)
9. Double B Nation - 8 - 9 - 1-7 (590/682/-92)


(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans))

Przy ustalaniu kolejności dla zespołów Shakers i Elefanty oraz Ocean Crew i Wolf Gang zadecydowały mecze bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności końcowej dla drużyn Washington Bultens, MożemY i Butchercore potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi zespołami.

MożemY - Washington Bultens 69:96
Butchercore - MożemY 79:87
Washington Bultens - Butchercore 95:70

1. Washington Bultens - 2 - 4 - 2/0
2. MożemY - 2 - 3 - 1/1
3. Butchercore - 2 - 2 - 0/2

(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki)

W najbliższy weekend ostatnie mecze w 46. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, więcej szczegółów dotyczących finałów w najbliższych dniach!






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
24-09-2020
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Shakers - 8 - 14 - 6/2 (674/597/+77)
2. Elefanty - 8 - 14 - 6/2 (644/607/+37)
3. Washington Bultens - 8 - 13 - 5/3 (691/612/+79)
4. MożemY - 8 - 13 - 5/3 (683/639/+44)
5. Butchercore - 8 - 13 - 5/3 (633/622/+11)
6*. Wolf Gang - 8 - 11 - 3/5 (527/595/-68)
7*. Ocean Crew - 7 - 9 - 2/5 (537/550/-13)
8*. Hawajskie Koszule Żory - 7 - 9 - 2/5 (543/618/-75)
9. Double B Nation - 8 - 9 - 1-7 (590/682/-92)


(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans))

Kolejność końcowa dla zespołów na miejscach od 6 do 8 b zostanie aktualizowana w najbliższą sobotę po rozegraniu zaległego spotkania Hawajskie Koszule Żory - Ocean Crew!

Przy ustalaniu kolejności dla zespołów Shakers i Elefanty zadecydował mecz bezpośredni w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności końcowej dla drużyn Washington Bultens, MożemY i Butchercore potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi zespołami.

MożemY - Washington Bultens 69:96
Butchercore - MożemY 79:87
Washington Bultens - Butchercore 95:70

1. Washington Bultens - 2 - 4 - 2/0
2. MożemY - 2 - 3 - 1/1
3. Butchercore - 2 - 2 - 0/2

(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki)

W najbliższy weekend w dwumeczach półfinałowych w 1 lidze czekają nas spotkania Shakers – MożemY oraz Elefanty – Washington Bultens!






Zapraszamy do podcastu Bez Przewinienia!
22-09-2020
W 2021 roku będziemy wspólnie cieszyć się z okazji 30-lecia założenia Bielskiej Ligi Koszykówki! Tak, zdecydowanie to już kawał czasu, a po drodze nie tylko niezapomniane chwile, dużo sportowych emocji, ale też trudne sytuacje, niezliczona ilość wspomnień, a przede wszystkim niesamowici ludzie!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich kilka niespodzianek, a pierwszą z nich będzie specjalny podcast Bez Przewinienia, w którym Krzysiek Wiewióra, założyciel i prezes Bielskiej Ligi Koszykówki, będzie rozmawiał z zaproszonymi osobami o lidze w różnych okresach jej działalności!

Już w tej chwili przedstawiamy specjalną zapowiedź Bez Przewinienia, która jest dostępna w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, a także w serwisie Youtube!
Zapraszamy wszystkich do subskrybowania Bez Przewinienia na tych kanałach i do śledzenia kolejnych odcinków!

Więcej szczegółów na naszym profilu na FB, zapraszamy! Bez Przewinienia!






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
19-09-2020
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Na Rondzie Team Żory - 8 - 16 - 8/0 (715/517/+198)
2. Team Rybnik - 8 - 14 - 6/2 (608/549/+59)
3. Hustlerzy Andrychów - 8 - 13 - 5/3 (648/595/+53)
4. Grim Reapers - 8 - 12 - 4/4 (585/606/-21)
5. LA 2028 - 8 - 12 - 4/4 (609/591/+18)
6. KS Bystra - 8 - 11 - 3/5 (553/605/-52)
7. Rosomaki - 8 - 11 - 3/5 (575/624/-49)
8. Czarno Biali - 8 - 10 - 2/6 (595/673/-78)
9. Basket Hills Bielsko-Biała - 8 - 8 - 1-7 (487/615/-128)


(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans))

Przy ustalaniu kolejności dla zespołów Grim Reapers i LA 2028 oraz Rosomaki i KS Bystra zadecydowały mecze bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Już jutro w dwumeczach półfinałowych w 2 lidze czekają nas spotkania Na Rondzie Team Żory – Grim Reapers oraz Team Rybnik – Hustlerzy Andrychów!






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
15-09-2020
We wrześniu rozgrywki w naszej lidze nabrały ponownie tempa i dość szybko zmierzamy do końcowych rozstrzygnięć w tym sezonie!

W najbliższą sobotę rozegrane zostaną ostatnie mecze w sezonie zasadniczym w 2 lidze, po czym poznamy tabelę końcową, a na jej podstawie już tradycyjnie pary półfinałowe!

Przypominamy, że w niedzielę (20 września) o godz. 11:00 i 12:40 rozegrane zostaną pierwsze mecze półfinałowe w 2 lidze - terminarz rozgrywek zostanie uzupełniony krótko po rozegraniu ostatniego meczu w sobotę, a więc prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenia aktualizacji!

Dziękujemy!
Obejrzyj film
1 Piasecki Bartosz 13,6
2 Męcnarowski Piotr 13,5
3 Fenrych Jakub 12,4
4 Staniek Tomasz 11,5
5 Malarz Kamil 11,0
6 Przybyła Zbigniew 10,8
1 Piasecki Bartosz 13,6
2 Męcnarowski Piotr 13,5
3 Fenrych Jakub 12,4
4 Staniek Tomasz 11,5
5 Malarz Kamil 11,0
6 Przybyła Zbigniew 10,8