Aktualności






Zmiany w terminarzu na najbliższy weekend!
30-03-2011
I.
Uwaga! Nastąpiły zmiany w terminarzu rozgrywek! Wszystkie szczegóły przedstawione są poniżej, a także w odpowiednim dziale na stronie ligi. Przypominamy że mecze Pucharu Ligi (PL) podlegają pod XXVII edycję.

2 IV 2011 (sobota)
10:00 Elefanty Infonet Projekt - Snipers (PL)
11:10 Zryw Bielsko-Biała - Shakers (PL)
12:20 AZS Cieszyn - Hawke's Bay Hawks (PL)
13:30 Galacticos - Klippers (PL)
14:40 Lejkers - Galacticos (1 BLK)

3 IV 2011 (niedziela)
17:00 Elefanty Infonet Projekt - SamoObrona (1 BLK)
18:40 Klippers - Sportmaster.pl (1 BLK)
20:20 Shakers - Zryw Bielsko-Biała (1 BLK)

II.
W związku z tym, że wiele drużyn korzysta w różnych dniach tygodnia z hali przy ul. Bratków 16, informujemy że od 1 kwietnia BBOSiR podnosi cenę za korzystanie ze swojego obiektu z 70zł/h do 75zł/h.

Za ewentualne niedogodności związane z terminarzem przepraszamy, do zobaczenia!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 1 Lidze BLK!
27-03-2011
Jakub Chrapek (Galacticos)
13 pkt, 19 zb, 3 as, 2 prz, 3 bl - eval 30

Arkadiusz Raczyński (Magneti Marelli Basketball Team)
25 pkt, 12 zb, 2 prz - eval 27

Robert Kozaczka (Shakers)
30 pkt, 10 zb, 4 as, 2 prz, 4 bl - eval 38

Marcin Suchy (Shakers)
16 pkt, 7 zb, 3 as, 4 bl - eval 27

Marcin Płonka (Lejkers)
21 pkt, 8 zb, 4 as, 6 prz - eval 27

MVP 4. kolejki został Robert Kozaczka!

Gratulacje!






Podział na grupy w kolejnej fazie rozgrywek w 2 Lidze BLK
22-03-2011
W ten weekend zakończył się pierwszy etap rozgrywek w 2 Lidze BLK. Na podstawie systemu rozgrywek poznaliśmy grupy, w których rozgrywane będą mecze w kolejnej fazie sezonu.

Grupa E
No Flow, NSBB, Mcomp Group, CSW Kozy

Grupa F
FireSecurity, Rosomaki, Pretorianie, Kultura i Sport Żywiec

Grupa G
12 Małp, LO Kopernik Żywiec, ZSME Żywiec, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna

Grupa H
Libra, Astar Team, Filia Ustroń, Game Over

Już wkrótce w terminarzu pojawią się terminy kolejnych meczów.






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 2 Lidze BLK!
20-03-2011
Rafał Tokarski (NSBB)
31 pkt (8x3), 5 zb, 4 as, 4 prz - eval 34

Tomasz Rezik (CSW Kozy)
21 pkt, 18 zb, 5 as, 2 prz - eval 35

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
27 pkt, 25 zb, 2 bl - eval 43

Krzysztof Podstawny (FireSecurity)
26 pkt, 4 zb, 5 as, 6 prz - eval 33

Jakub Marcak (Pretorianie)
24 pkt, 16 zb, 3 as - eval 37

MVP 4. kolejki został Grzegorz Harężlak!

Gratulacje!






Reprezentacja BLK tuż za podium...
19-03-2011
Drużyna reprezentująca BLK zajęła czwarte miejsce w VI Mistrzostwach Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce rozgrywanych w ten weekend w Goczałkowicach-Zdroju. Już tradycyjnie w tym turnieju wystąpił aktualny mistrz BLK - drużyna Shakers.

W pierwszym meczu drużyna z Bielska-Białej wygrała z Rybnikiem 83:74. W naszej drużynie wyróżnili się Robert Kozaczka (26 pkt, 14 zb, 7 bl, 4 prz), Grzegorz Szybowicz (18 pkt, 4 as) oraz Grzegorz Błotko (12 pkt, 5 zb).

Niestety drugi mecz w grupie Bielsko-Biała przegrała po zaciętym meczu z Bytomiem 90:86... Najlepsi w naszej drużynie byli Grzegorz Szybowicz (29 pkt, 4 as), Robert Kozaczka (14 pkt, 13 zb, 3 as, 2 bl) i Piotr Konopka (12 pkt, 7 zb).

W meczu półfinałowym drużyna z Bielska-Białej przegrała po dogrywce z reprezentacją GALK 81:75. Na wyróżnienie zasłużyli Robert Kozaczka (18 pkt 2x3, 7 zb, 7 prz, 3 bl), Krzysztof Belkner (13 pkt, 6 zb), Sławomir Kruczek (10 pkt, 5 prz) i Grzegorz Szybowicz (17 pkt, 8 zb, 3 as).

Mecz o najniższe miejsce na podium zakończył się również niepomyślnie dla naszej drużyny - porażka z Bytomiem 93:82, a w tym spotkaniu należy zauważyć świetny występ Krzysztofa Belknera (24 pkt 3x3, 5 zb, 3 as), a także Piotra Konopki (12 pkt, 5 zb, 2 bl) i Tomasza Kręcichwosta (14 pkt, 4 zb, 2 prz).

Turniej zakończył się wygraną drużyny z Rudy Śląskiej, która w finale pokonała Goczałkowice-Zdrój 88:87.

Na uwagę zasługuje fakt, że w innych drużynach wystąpiło wielu zawodników znanych z parkietów BLK.

Drużynie Shakers dziękujemy za ambitną walkę i reprezentowanie na turnieju Bielskiej Ligi Koszykówki!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 2 Lidze BLK!
13-03-2011
Tomasz Rezik (CSW Kozy)
16 pkt (2x3), 11 zb, 5 as, 2 prz, 2 bl - eval 26

Michał Zapart (ZSME Żywiec)
31 pkt (2x3), 8 zb, 5 as, 3 prz - eval 28

Przemysław Mrozek (Mcomp Group)
38 pkt (2x3), 21 zb, 5 prz, 2 bl - eval 55

Dariusz Żymła (Mcomp Group)
32 pkt, 6 zb, 5 prz - eval 40

Tomasz Kapłon (Game Over)
16 pkt, 12 zb - eval 26

MVP 3. kolejki został Przemysław Mrozek!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 1/8 Pucharu Ligi!
13-03-2011
Robert Goryl (Klippers)
11 pkt (3x3), 13 zb, 4 as, 2 prz - eval 25

Piotr Karnia (Klippers)
25 pkt (4x3), 2 zb, 2 as - eval 26

Tomasz Staniek (Elefanty Infonet Projekt)
14 pkt, 14 zb, 3 as, 4 prz - eval 19

Jakub Chrapek (Galacticos)
16 pkt, 17 zb, 4 as, 3 prz, 3 bl - eval 33

Robert Kozaczka (Shakers)
13 pkt, 10 zb, 2 as, 2 bl - eval 21

MVP 1/8 Pucharu Ligi został Jakub Chrapek!

Gratulacje!






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 4/XXVIII/2011
11-03-2011
I.
W związku z tym że niektóre zespoły mają problem z odnalezieniem terminarza Pucharu Ligi, przypominam że rozgrywki te podlegają pod poprzednią edycję BLK - w terminarzu na stronie blk.com.pl należy zmienić wyświetlane mecze z 28. na 27. edycję ligi.

Dla ułatwienia podaję mecze pucharowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 13 marca.

11.00 Snipers - Magneti Marelli Basketball Team
12.10 Galacticos 2 - Hawke's Bay Hawks
13.20 Shakers - SamoObrona
14.30 Lejkers - Zryw Bielsko-Biała
15.40 Galacticos - Game Over
16.50 Elefanty Infonet Projekt - Sportmaster.pl
18.00 Rosomaki - Klippers

II.
W związku z niecenzuralną krytyką pracy sędziego po meczu Elefanty Infonet Projekt – Magneti Marelli Basketball Team w dniu 27.02.2011, upomnieniem zostaje ukarany Mariusz Słodownik - trener zespołu Elefanty Infonet Projekt. Jednocześnie informuję, że od dnia dzisiejszego krytyka pracy sędziów przeprowadzana w podobnej formie, będzie karana bezwarunkowym zawieszeniem w prawach zawodnika lub trenera BLK, na okres minimum 1 meczu.

Pozdrawiam i do zobaczenia na boisku :)
Krzysztof Wiewióra
szef BLK






VI Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce
10-03-2011
Już w następny weekend 19-20 marca na hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju odbędą się VI Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce!
Bielską Ligę Koszykówki na tej imprezie będzie reprezentował zespół Shakers.

W turnieju wystąpi 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy:
- grupa A - Goczałkowice, Ruda Śląska, Racibórz
- grupa B - Bielsko-Biała, Rybnik, Bytom

Szczegółowy program rozgrywek:

19 marca (sobota)

9:30 - przyjęcie drużyn i sędziów
10:00 - Goczałkowice – Ruda Śląska (grupa A)
11:45 - Bielsko–Biała – Rybnik (grupa B)
13:30 - oficjalne otwarcie VI MŚRLAwK
14:00 - Racibórz – Goczałkowice (grupa A)
15:45 - Rybnik – Bytom (grupa B)
17:30 - Ruda Śląska – Racibórz (grupa A)
19:15 - Bytom – Bielsko–Biała (grupa B)

20 marca (niedziela)

10:00 - półfinał 1A – 2B
11:45 - półfinał 2A – 1B
13:30 - mecz o 5 miejsce
15:15 - mecz o 3 miejsce
17:00 - konkurs dla zawodników
17:30 - mecz finałowy
19:15 - uroczyste zakończenie VI MŚRLAwK

Wszystkich sympatyków koszykówki zapraszamy na turniej, bo na parkiecie wystąpi wielu zawodników znanych z BLK, a drużynie Shakers życzymy powodzenia!






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 3/XXVIII/2011
06-03-2011
I.
Jest gotowy terminarz na marzec i kwiecień. Mam nadzieję, że nie będzie już zmian, choć w wiosennej edycji wszystko jest możliwe z uwagi na play-off siatkarzy BBTS Siatkarz Oryginal.
Terminarz niestety nie jest doskonały. Od razu przepraszam zespoły Mcomp Group i Filia Ustroń, ponieważ rozegrają one 3 mecze w 8 dni. Niestety nie dało się tego inaczej poustawiać, bez zmiany całego terminarza. Będę pamiętał by w 2 rundzie te zespoły miały najlepsze terminy i godziny rozgrywania meczów.
Szczegóły w terminarzu 28 edycji.

II.
Jest też gotowy terminarz 2 rundy Pucharu Ligi, oraz zarezerwowane są daty 3 i 4 rundy pucharu.
Ponieważ Puchar Ligi podlega pod poprzednią edycję, terminarza należy szukać w 27 edycji.
Najbliższe mecze już w niedzielę 13 marca – gra cała 1 liga!

III.
Bielska Liga Koszykówki jest obecna na Facebook’u. Zapraszam do odwiedzin.

IV.
Za oddanie meczu walkowerem w dniu 5 marca, na zespół Libra zostaje nałożona kara regulaminowa 100,- zł.

V.
Maciej Banet z zespołu NSBB zostaje ukarany upomnieniem za zachowanie podczas sobotniej kolejki 2 ligi BLK w dniu 5 marca br.

VI.
Informuję, że od dnia dzisiejszego na jakiekolwiek podejrzenia, że zawodnicy występujący w rozgrywkach BLK lub kibice przebywający w tym czasie w hali sportowej, są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, będziemy wzywać odpowiednie służby porządkowe lub policję.
Nie mogę pozwolić by zachowanie kilku nieodpowiedzialnych osób, spowodowało zerwanie umowy na wynajem hali sportowej z właścicielem obiektu, a tym samym postawiło Bielską Ligę Koszykówki w stan likwidacji.

VII.
Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach BLK proszę o pozostawienie porządku po meczach w strefie swoich ławek rezerwowych oraz w szatniach i na trybunach.

Pozdrawiam i do zobaczenia na boisku :)
Krzysztof Wiewióra
szef BLK
Obejrzyj film
1 Masłowski Kamil 100,0%
2 Stańczyk Michał 100,0%
3 Fenrych Jakub 100,0%
4 Kuczmarz Kamil 100,0%
5 Spratek Maciej 100,0%
6 Sewera Paweł 100,0%
1 Kręcichwost Tomasz 100,0%
2 Stańczyk Michał 100,0%
3 Kossek Bartosz 100,0%
4 Sewera Paweł 100,0%
5 Kuczmarz Kamil 100,0%
6 Słodownik Mariusz 100,0%