Aktualności






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 3/48
15-10-2021
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 15 października 2021 roku, po zapoznaniu się z wnioskami Ireneusza Tarnawy i Przemysława Wadonia oraz wysłuchaniu dodatkowych wyjaśnień sędziów, dot. meczu Grim Reapers - LA 2028, który został rozegrany 10 października 2021 roku, postanowiła zawiesić na czas nieokreślony karę nałożoną na zawodników:
- Konrad Jarosz (Grim Reapers)
- Przemysław Wadoń (Grim Reapers)
- Ireneusz Tarnawa (LA 2028)
oraz utrzymać w mocy karę dla Pawła Gawlasa (Grim Reapers).

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 2/48
13-10-2021
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 13 października 2021 roku, po zapoznaniu się z protokołem z meczu Grim Reapers - LA 2028 z dnia 10 października 2021 roku i z relacjami sędziów, postanowiła zgodnie z obowiązującym regulaminem BLK co następuje:

1. Nałożyć na zawodników:
- Konrad Janosz (Grim Reapers) - za niestosowną reakcję na decyzje sędziów
- Przemysław Wadoń (Grim Reapers) - za dyskusję
- Ireneusz Tarnawa (LA 2028) - za dyskusję
karę dodatkową w postaci zawieszenia w prawach zawodnika na jeden (1) mecz.

2. Nałożyć na zawodnika:
- Paweł Gawlas (Grim Reapers)
karę dodatkową w postaci zawieszenia w prawach zawodnika na dwa (2) mecze za dwa przewinienia techniczne, za prowokowanie zawodnika drużyny przeciwnej oraz niestosowanie się do poleceń sędziego.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna BLK ostrzega zawodników oraz trenerów, że nie będzie tolerować procederu polegającego na prowokowaniu przeciwników, krytykowania decyzji sędziów oraz zbyt emocjonalne reakcje na boisku i karać je będzie z całą stanowczością, włącznie z relegowaniem z rozgrywek.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 1 Lidze BLK!
13-10-2021

Leszek Siwy (MożemY)
34 pkt (6x3), 5 zb, 5 as, 1 bl – eval 29

Karol Kupczak (Team Rybnik)
34 pkt (7x3), 4 zb, 7 as, 2 prz, 1 bl – eval 37

Patryk Szklarz (Na Rondzie Team Żory)
26 pkt (5x3), 8 zb, 5 as – eval 30

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
15 pkt, 15 zb, 1 as, 1 bl – eval 30

Mateusz Mucha (Team Rybnik)
13 pkt, 16 zb – eval 23

MVP 5. kolejki w 1 lidze został Karol Kupczak!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 2 Lidze BLK!
13-10-2021

Jakub Habdas (KS Bystra)
18 pkt (3x3), 4 zb, 4 as, 5 prz – eval 24

Artur Fedor (LA 2028)
17 pkt, 13 zb, 2 as, 1 prz – eval 21

Mateusz Wieczorek (LA 2028)
22 pkt (3x3), 12 zb, 2 prz – eval 26

Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale Żory)
25 pkt (1x3), 3 zb, 3 as, 6 prz – eval 25

Rafał Dobija (KS Bystra)
6 pkt, 7 zb, 8 as, 4 prz – eval 21

MVP 5. kolejki w 2 lidze został Mateusz Wieczorek!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 3 Lidze BLK!
13-10-2021

Kacper Staszkiewicz (Żywiec Basket Crew)
10 pkt, 12 zb, 7 as, 1 prz, 3 bl – eval 28

Szymon Pluta (Żywiec Basket Crew)
23 pkt (5x3), 5 zb, 2 as, 5 prz – eval 25

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
31 pkt (3x3), 20 zb, 9 as, 7 prz, 2 bl – eval 47

Konrad Konieczny (Crazy Ducks)
16 pkt, 8 zb, 5 as, 1 prz, 2 bl – eval 25

Wiktor Woźniak (Maximus Team)
32 pkt, 9 zb, 3 prz – eval 35

MVP 5. kolejki w 3 lidze został Marcin Sulikowski!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 1 Lidze BLK!
06-10-2021

Grzegorz Siwy (MożemY)
32 pkt (7x3), 4 zb, 7 as, 2 prz – eval 31

Mateusz Mucha (Team Rybnik)
25 pkt (1x3), 12 zb, 4 as, 2 prz – eval 32

Aleksander Śpiewak (Elefanty)
32 pkt (4x3), 5 zb, 5 as, 3 prz, 1 bl – eval 38

Mateusz Czekajło (Na Rondzie Team Żory)
23 pkt, 6 zb, 4 as, 4 prz – eval 30

Leszek Siwy (MożemY)
30 pkt (9x3), 14 zb, 7 as, 5 prz, 1 bl – eval 43

MVP 4. kolejki w 1 lidze został Leszek Siwy!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 2 Lidze BLK!
06-10-2021

Piotr Pastuszka (Koszykarscy Ziomale Żory)
21 pkt (4x3), 3 zb, 3 as, 4 prz – eval 17

Artur Fedor (LA 2028)
16 pkt, 10 zb, 2 as, 2 bl – eval 26

Jonathan Fragoso (LA 2028)
16 pkt (2x3), 3 zb, 6 as, 3 prz – eval 23

Piotr Mrowiec (Kentuchy Bucks)
10 pkt, 7 zb, 1 as, 1 prz – eval 15

Bartosz Ber (Koszykarscy Ziomale Żory)
18 pkt, 9 zb, 2 prz, 2 bl – eval 24

MVP 4. kolejki w 2 lidze został Artur Fedor!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 3 Lidze BLK!
06-10-2021

Maciej Jochacy (Crazy Ducks)
32 pkt (1x3), 5 zb, 5 as, 2 prz, 1 bl – eval 35

Tomasz Groń (Maximus Team)
22 pkt, 5 zb, 2 as, 3 prz – eval 25

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
38 pkt (7x3), 13 zb, 7 as, 3 prz – eval 47

Dawid Rogacz (Sprintex Team)
48 pkt (6x3), 7 zb, 4 as, 4 prz – eval 46

Kamil Nowacki (Przekręty)
10 pkt, 5 zb, 3 as – eval 17

MVP 4. kolejki w 3 lidze został Marcin Sulikowski!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 1 Lidze BLK!
28-09-2021

Karol Kupczak (Team Rybnik)
40 pkt (5x3), 12 zb, 6 as, 4 prz – eval 40

Tymoteusz Bednarczyk (Double B Nation)
41 pkt (12x3), 7 zb, 5 as, 4 prz, 2 bl – eval 48

Tomasz Staniek (Elefanty)
22 pkt (2x3), 15 zb, 11 as, 2 prz, 2 bl – eval 40

Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory i Żywiec)
27 pkt, 17 zb, 2 as, 1 prz – eval 40

Mikołaj Matoga (Double B Nation)
24 pkt (3x3), 8 zb, 5 as, 1 prz – eval 29

MVP 3. kolejki w 1 lidze został Tymoteusz Bednarczyk!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 2 Lidze BLK!
28-09-2021

Bartłomiej Szady (Koszykarscy Ziomale Żory)
21 pkt (2x3), 6 zb, 2 as, 1 prz – eval 20

Bartłomiej Bachta (LA 2028)
20 pkt (1x3), 13 zb, 2 as, 1 prz, 2 bl – eval 22

Leszek Hendzel (LA 2028)
17 pkt (1x3), 7 zb, 1 as, 2 prz – eval 20

Piotr Sordyl (Kentuchy Bucks)
31 pkt (5x3), 5 zb, 2 as, 3 prz – eval 28

Sławomir Talar (Kentuchy Bucks)
4 pkt, 15 zb, 2 as, 2 prz – eval 21

MVP 3. kolejki w 2 lidze został Piotr Sordyl!
Obejrzyj film
1 Kozielski Robert 15,3
2 Piasecki Bartosz 14,5
3 Malarz Kamil 12,8
4 Staniek Tomasz 12,0
5 Mucha Mateusz 11,0
6 Goryl Maciej 10,6
1 Sierp Bartosz 4,8
2 Wojdyła Maciej 4,7
3 Piasecki Bartosz 3,7
4 Bury Remigiusz 3,5
5 Staszkiewicz Jakub 3,3
6 Karnia Piotr 3,3