Aktualności






Komunikat Zarządu BLK nr 2/41
10-01-2018
Facebook Twitter

I.
W związku z wystąpieniem w zespole Apache zawodnika nieuprawnionego w pierwszym meczu półfinałowym 3 ligi, rozegranym 7 stycznia 2018 roku przeciwko Grim Reapers:

Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami Sławomira Talara, trenera zespołu Apache, a także po rozmowach z Przemysławem Wadoniem, trenerem zespołu Grim Reapers, biorąc pod uwagę niemożliwość akceptacji przez wszystkich zainteresowanych terminów powtórnego rozegrania pierwszego meczu półfinałowego Zarząd BLK postanowił:

- zweryfikować ww. zawody jako walkower dla Grim Reapers,
- zweryfikować wynik osiągnięty na boisku, na 20:0 dla Grim Reapers,
- utrzymać i zaliczyć do statystyk wszystkie osiągnięte wyniki indywidualne (w tym zawodnika nieuprawnionego),
- nie nakładać kary finansowej na zespół Apache, z uwagi na złożone wyjaśnienia,
- wyróżnić i udzielić pochwały Przemysławowi Wadoniowi, trenerowi i kapitanowi Grim Reapers, za postawę Fair Play i podejmowane wysiłki, by doprowadzić do powtórzenia meczu półfinałowego.

W związku z tym, że w dwumeczu jakim są półfinały, zawody zostały zweryfikowane jako walkower awans do finału uzyskała drużyna Grim Reapers, a w meczu o trzecie miejsce wystąpi zespół Apacze.

Mecz rewanżowy, zaplanowany w terminarzu na 13 stycznia 2018 roku (godz. 14:40) będzie spotkaniem towarzyskim prowadzonym przez sędziów, ale bez zapisywania statystyk indywidualnych. Na to spotkanie zespoły mogą uzupełnić swoje składy o zawodników z innych drużyn (przypominamy o obowiązku posiadania jednolitych strojów sportowych).

II.
W związku z wystąpieniem w zespole Houston Buckets zawodnika nieuprawnionego w pierwszym meczu półfinałowym 3 ligi, rozegranym 7 stycznia 2018 roku przeciwko Hawajskie Koszule Żory Zarząd BLK postanowił:

- zweryfikować ww. zawody jako walkower dla Hawajskie Koszule Żory,
- utrzymać wynik osiągnięty na boisku,
- utrzymać i zaliczyć do statystyk wszystkie osiągnięte wyniki indywidualne (w tym zawodnika nieuprawnionego),
- nałożyć regulaminową karę finansową w wysokości 300 złotych na zespół Houston Buckets i udzielić drużynie 48 godzin na przesłanie pisemnych wyjaśnień.

W związku z tym, że w dwumeczu jakim są półfinały, zawody zostały zweryfikowane jako walkower awans do finału uzyskała drużyna Hawajskie Koszule Żory, a w meczu o trzecie miejsce wystąpi zespół Houston Buckets.

Mecz rewanżowy, zaplanowany w terminarzu na 13 stycznia 2018 roku (godz. 16:20) będzie spotkaniem towarzyskim prowadzonym przez sędziów ale bez zapisywania statystyk indywidualnych. Na to spotkanie zespoły mogą uzupełnić swoje składy o zawodników z innych drużyn (przypominamy o obowiązku posiadania jednolitych strojów sportowych).

III.
W odpowiedzi na pismo Sergiusza Piaseckiego z dnia 9 stycznia 2018 roku:

W związku z przedstawionymi dokumentami medycznymi, Zarząd BLK nie wyraża zgody na dopuszczenie zawodnika zespołu Hawajskie Koszule Żory do dalszych meczów w bieżącej edycji 3 ligi BLK, uznając że udział w jednym meczu rundy zasadniczej (wobec trzech wymaganych Regulaminem BLK) to zbyt mało by takiej zgody udzielić.

W imieniu Zarządu
Krzysztof Wiewióra - Prezes BLK






Kurs sędziowski - zapraszamy!
29-12-2017
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kurs sędziowski w Bielsku-Białej!

W związku z niewielką liczbą chętnych z naszego regionu, które zgłosiły się w pierwszym terminie zapisów, chcielibyśmy otworzyć nabór dodatkowy - warto wykorzystać szansę! Niestety bez kilku dodatkowych osób zajęcia w Bielsku-Białej nie będą się odbywać w tym sezonie...

Jeśli koszykówka to twoja pasja, masz ochotę przekonać się jak wygląda rywalizacja na parkiecie z zupełnie innej perspektywy, w dodatku poznać wiele nowych osób i odwiedzić ciekawe miejsca to zapraszamy na nasze zajęcia!

Zajęcia teoretyczne i praktyczne w Bielsku-Białej - zapraszamy szczególnie osoby z naszego regionu!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt - rblachura@gmail.com - na zgłoszenia czekamy do 7 stycznia!






41. edycja BLK - komunikat organizacyjny
27-12-2017
I.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Elefanty - 14
2. Galacticos Basket Żywiec - 14
3. Washington Bultens - 14
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna - 13
5. Shakers - 12
6. Double B Nation - 12
7. DAAS Basket Hills B-B MU-18 - 11
8. SamoObrona - 9
9. Rosomaki - 8

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Elefanty, Washington Bultens i Galacticos Basket Żywiec potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Elefanty - Washington Bultens 103:102
Galacticos Basket Żywiec - Elefanty 79:99
Washington Bultens - Galacticos Basket Żywiec 74:83

1. Elefanty - 2 - 4
2. Galacticos Basket Żywiec - 2 - 3
3. Washington Bultens - 2 - 2


nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów

O końcowej kolejności w tabeli dla zespołów Shakers i Double B Nation zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

II.
W dwumeczach półfinałowych w 1 lidze czekają nas spotkania Elefanty – MUKK Henryk Kania Pszczyna oraz Galacticos Basket Żywiec – Washington Bultens!






41. edycja BLK - komunikat organizacyjny
27-12-2017
I.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Tokyo 2020 - 15
2. NTS - 13
3. New Men Style - 13
4. Wrona Wings - 13
5. Hustlerzy Andrychów - 12
6. NSBB - 11
7. Pretorianie - 11
8. Aurochs - 11
9. Slam Drunk - 9

Dla ustalenia kolejności dla zespołów NTS, New Men Style i Wrona Wings potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

New Men Style - NTS 72:84
Wrona Wings - New Men Style 67:71
NTS - Wrona Wings 79:72

1. NTS - 2 - 4
2. New Men Style - 2 - 3
3. Wrona Wings - 2 - 2


nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów

Dla ustalenia kolejności dla zespołów NSBB, Pretorianie i Aurochs potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

NSBB - Pretorianie 77:51
Pretorianie - Aurochs 82:62
Aurochs - NSBB 78:73

1. NSBB - 2 - 3 - 150/129 (+21)
2. Pretorianie - 2 - 3 - 133/139 (-6)
3. Aurochs - 2 - 3 - 140/155 (-15)


nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - punkty rzucone / punkty stracone (bilans)

II.
W dwumeczach półfinałowych w 2 lidze czekają nas spotkania Tokyo 2020 – Wrona Wings oraz NTS – New Men Style!






41. edycja BLK - komunikat organizacyjny
27-12-2017
I.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Hawajskie Koszule Żory - 12
2. Grim Reapers - 10
3. Narnia 420ers - 10
4. Lipowa Sprintex Warriors - 9
5. Lutnia In Plus - 8
6. 12 Małp - 7
7. MOSiR KiS Żywiec - 6

O końcowej kolejności w tabeli dla zespołów Grim Reapers i Narnia 420ers zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Grupa B
1. Apache - 12
2. Houston Buckets - 11
3. Zryw Bielsko-Biała - 9
4. Dziki Bagienne - 9
5. Czarno Biali - 9
6. Crazy Ducks - 7
7. Koszykarscy Ziomale Żory - 6

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Zryw Bielsko-Biała, Dziki Bagienne i Czarno Biali potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Zryw Bielsko-Biała - Czarno Biali 86:63
Dziki Bagienne - Zryw Bielsko-Biała 79:73
Czarno Biali - Dziki Bagienne 67:66

1. Zryw Bielsko-Biała - 2 - 3 - 159/142 (+17)
2. Dziki Bagienne - 2 - 3 - 145/140 (+5)
3. Czarno Biali - 2 - 3 - 130/152 (-22)


nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - punkty rzucone / punkty stracone (bilans)

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Hawajskie Koszule Żory – Houston Buckets oraz Apache – Grim Reapers!

Oczywiście będziemy również rozgrywać spotkania decydujące o kolejności na zakończenie sezonu dla pozostałych zespołów w 3 lidze:

- o 5. miejsce – Narnia 420ers - Zryw Bielsko-Biała
- o 7. miejsce – Lipowa Sprintex Warriors - Dziki Bagienne
- o 9. miejsce – Lutnia In Plus - Czarno Biali
- o 11. miejsce – 12 Małp - Crazy Ducks
- o 13. miejsce – MOSiR KiS Żywiec - Koszykarscy Ziomale Żory






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 1 Lidze BLK!
27-12-2017
Facebook Twitter

Krzysztof Gardas (SamoObrona)
14 pkt (2x3), 8 zb – eval 19

Robert Grajcarek (Rosomaki)
17 pkt (1x3), 9 zb, 1 bl – eval 24

Michał Stańczyk (Double B Nation)
16 pkt (2x3), 6 zb, 3 as, 1 prz – eval 21

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
35 pkt (4x3), 7 zb, 8 as, 1 prz – eval 32

Wojciech Jania (Elefanty)
25 pkt (3x3), 5 zb, 5 as, 1 prz – eval 30

MVP 11. kolejki w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 3 Lidze BLK!
27-12-2017
Facebook Twitter

Maciej Jarosz (Houston Buckets)
13 pkt, 9 zb, 5 as, 2 prz – eval 23

Kajetan Błaszczyk (Zryw Bielsko-Biała)
24 pkt, 18 zb, 5 as, 4 prz, 2 bl – eval 45

Bartosz Paisecki (Hawajskie Koszule Żory)
17 pkt, 12 zb, 4 as, 4 prz, 1 bl – eval 26

Piotr Pustelnik (Hawajskie Koszule Żory)
25 pkt (3x3), 4 zb, 5 as, 2 prz – eval 22

Dominik Nawrocki (Houston Buckets)
12 pkt, 8 zb, 2 as, 3 prz, 2 bl – eval 22

MVP 10. kolejki w 3 lidze został Kajetan Błaszczyk!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 2 Lidze BLK!
27-12-2017
Facebook Twitter

Przemysław Kocemba (NSBB)
17 pkt (2x3), 6 zb, 1 as, 1 prz, 3 bl – eval 20

Mateusz Famulok (Wrona Wings)
43 pkt (8x3), 4 zb, 6 as, 5 prz, 1 bl – eval 42

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
24 pkt, 4 zb, 9 as, 3 prz – eval 26

Robert Paprotny (New Men Style)
6 pkt, 6 zb, 3 as, 4 prz – eval 15

Kamil Pietrysko (Slam Drunk)
30 pkt, 8 zb, 6 as, 6 prz, 1 bl – eval 27

MVP 9. kolejki w 2 lidze został Mateusz Famulok!






Wesołych Świąt!
24-12-2017
Facebook Twitter

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo szczęścia, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń, a także odrobiny spokoju w rodzinnej atmosferze!

Oczywiście jak najwięcej pomyślności i sukcesów w całym przyszłym roku!

Chcielibyśmy, żeby koszykówka wciąż była wielką pasją w życiu każdego z nas, a satysfakcja ze wspólnego i aktywnego spędzania wolnego czasu jak największa!






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 2 Lidze BLK!
20-12-2017
Facebook Twitter

Kamil Szopa (NTS)
31 pkt (1x3), 11 zb, 4 as, 3 prz, 3 bl – eval 37

Bartosz Porwisz (Aurochs)
11 pkt (1x3), 15 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl – eval 20

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
10 pkt, 10 zb, 13 as, 4 prz, 1 bl – eval 34

Bartłomiej Bachta (NTS)
24 pkt (1x3), 12 zb, 3 as, 2 prz – eval 21

Tomasz Figura (Aurochs)
23 pkt, 4 zb, 3 as, 1 prz – eval 20

MVP 8. kolejki w 2 lidze został Kamil Szopa!
Obejrzyj film
1 Rutkowski Łukasz 3,8
2 Szopa Kamil 3,3
3 Piasecki Bartosz 3,3
4 Kuczmierczyk Damian 2,8
5 Szybowicz Grzegorz 2,7
6 Gardas Krzysztof 2,6
1 Kubik Łukasz 4,7
2 Liszka Piotr 4,1
3 Szopa Kamil 4,0
4 Hajduk Adam 4,0
5 Piasecki Bartosz 4,0
6 Garus Paweł 4,0