Aktualności






43. edycja BLK - zapraszamy!
28-08-2018
Facebook Twitter

I.
Lista drużyn zgłoszonych do 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 8 września, godz. 20:00):

1 liga

1. Shakers
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. Hawajskie Koszule Żory
5. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
6. Double B Nation
7. New Men Style
8. Washington Bultens

2 liga

1. MożemY
2. Tokyo 2020
3. Rosomaki
4. Hustlerzy Andrychów
5. Aurochs
6. Wrona Wings
7. Forklifts (NTS)
8. NSBB
9. Grim Reapers

3 liga

1. Apache
2. Slam Drunk
3. 12 Małp
4. Houston Buckets
5. Akademia Basketu
6. Wolves
7. Narnia 420ers
8. Czarno Biali
9. Koszykarscy Ziomale Żory
10. Crazy Ducks

nowe zespoły

1. Ała Boli
2. Wolf Gang
3. Wezwijcie Karetkę

Przepraszamy za pewne opóźnienia w aktualizacji listy zgłoszonych zespołów spowodowane problemami technicznymi!

II.
Zapraszamy wszystkich do 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - pierwsze mecze odbędą się już 15-16 września!
Do 7 września (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu! Jak zawsze prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

W 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 liga
1. Galacticos Basket Żywiec
2. Washington Bultens
3. New Men Style
4. Elefanty
5. Double B Nation
6. Shakers
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
8. Hawajskie Koszule Żory
9. MUKK Henryk Kania Pszczyna / Hustlerzy Andrychów (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. MUKK Henryk Kania Pszczyna / Hustlerzy Andrychów (przegrany w meczu barażowym)
2. Wrona Wings
3. Rosomaki
4. NTS
5. Aurochs
6. Tokyo 2020
7. NSBB
8. MożemY
9. Grim Reapers / Akademia Basketu (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Grim Reapers / Akademia Basketu (przegrany w meczu barażowym)
2. Pretorianie
3. Wolves
4. Narnia 420ers
5. Slam Drunk
6. Apache
7. Czarno Biali *
8. Koszykarscy Ziomale Żory *
9. Dziki Bagienne *
10. 12 Małp *
11. Houston Buckets *
12. Crazy Ducks *

(* ew. turniej kwalifikacyjny)


Po zakończeniu zapisów w kolejnym komunikacie poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- kształcie, terminie i sposobie losowania grup w 3 lidze,
- w razie konieczności rozegrania turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

III.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz plik z Formularzem Zgłoszeniowym (dostępny jest w dziale z plikami do pobrania - tutaj).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 7 września (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania. Wszystkie dokumenty należy oddać wypełnione i podpisane przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Uwaga!
1. Zgłoszenie zespołu do rozgrywek przyjmujemy tylko na aktualnym wzorze formularza zgłoszeniowego!
2. Przed rozegraniem pierwszego spotkania w zbliżającym się sezonie, każdy zawodnik zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie ubezpieczeniowe:
- dla zawodników pełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe i kserokopia dowodu osobistego,
- dla zawodników niepełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe przez opiekuna prawnego i jego kserokopia dowodu osobistego.
W przeciwnym wypadku zawodnik, który nie dopełni formalności z tym związanych, nie zostanie dopuszczony do meczu!

Oczywiście dotyczy to tylko zawodników:
- rozgrywających pierwszy sezon w Bielskiej Lidze Koszykówki,
- nie występujących w naszej lidze w poprzedniej edycji, w czasie której dokonaliśmy pełnej aktualizacji oświadczeń ubezpieczeniowych,
- wszystkich, którzy w porównaniu z poprzednią edycją uzyskali pełnoletniość.


Wysokość wpisowego w 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1250 zł w terminie do 14 października
- 2 liga – 1250 zł w terminie do 14 października
- 3 liga – 1250 zł w terminie do 14 października

Drużyny, które nie uregulują należności do 14 października nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300 zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku Raiffeisen Polbank - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek.

IV.
Początek 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki już 15-16 września, do zobaczenia!






Zapraszamy na Henryk Kania Cup 2018!
16-08-2018
Facebook Twitter

Już za kilka tygodni, 8 września, zapraszamy wszystkich do Pszczyny na 22. edycję turnieju koszykówki ulicznej "Henryk Kania Cup 2018"!

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na www.pless.pl, do zobaczenia!






Galacticos Basket Żywiec najlepsi w tym sezonie!
27-06-2018
Facebook Twitter

Galacticos Basket Żywiec po wygranej w wielkim finale 1 ligi 69:73 z Washington Bultens to najlepsza drużyna 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki! MVP tego meczu został wybrany Jan Viscardi!

Zdecydowanie najlepszym zespołem w 2 lidze w tym sezonie były Hawajskie Koszule Żory pewnie wygrywając 107:65 w meczu finałowym z Hustlerami Andrychów! W tym spotkaniu MVP został wybrany Bartosz Piasecki!

W końcu w finale 3 ligi drużyna MożemY pokonała 90:69 Akademię Basketu! W tym meczu najlepszym zawodnikiem był Mateusz Żebrok!

Gratulujemy!

W najbliższym czasie podsumowanie sezonu, a już w tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparciem, pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!
W szczególności partnerom naszej ligi Nutrend, WeCoffee, Sportmaster oraz Urzędowi Miejskiemu w Bielsku-Białej!

Dziękujemy też wszystkim sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki, że byliście z nami kolejny sezon!






Zapraszamy na finały 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
20-06-2018
Facebook Twitter

W najbliższy weekend zapraszamy na finały 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W niedzielę (24 czerwca) odbędą się mecze finałowe we wszystkich ligach:

godz. 12:00 finał 3 ligi
MożemY - Akademia Basketu

godz. 14:00 finał 2 ligi
Hawajskie Koszule - Hustlerzy Andrychów

godz. 15:30 rozdanie nagród indywidualnych

godz. 16:30 finał 1 ligi
Washington Bultens - Galacticos Basket Żywiec

Na sobotę (23 czerwca) zaplanowaliśmy wszystkie mecze o "brązowe medale":

godz. 10:00 mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Wolves - Narnia 420ers

godz. 11:40 mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Rosomaki - NTS

godz. 13:20 mecz o 3. miejsce w 1 lidze
New Men Style - Elefanty

Cala impreza odbędzie się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu naszym wspaniałym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
DECATHLON (www.decathlon.pl)
New Men Style (www.newmen.eu)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend z naszą ligą, do zobaczenia!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w tym sezonie!
21-06-2018
Facebook Twitter

Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!

Najlepszy strzelec
Szybowicz Grzegorz (Elefanty) - 34,3

Zbiórki
Goryl Maciej (Elefanty) - 13,7

Asysty
Szybowicz Grzegorz (Elefanty) - 8,7

Bloki
Piotr Marcol (Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 1,7

Przechwyty
Rafał Klimek (Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 4,0

Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!

Najlepszy strzelec
Śpiewak Aleksander (Rosomaki) - 34,3

Zbiórki
Grajcarek Robert (Rosomaki) - 15,3

Asysty
Sierp Bartosz (Hustlerzy Andrychów) - 11,0

Bloki
Pławecki Artur (Tokyo 2020) - 2,5

Przechwyty
Master Marcin (Hawajskie Koszule Żory) - 3,7

Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!

Najlepszy strzelec
Mariusz Grążawski (Narnia 420ers) - 33,1

Zbiórki
Wilk Artur (Czarno Biali) - 19,0

Asysty
Żebrok Mateusz (MożemY) - 5,4

Bloki
Kubik Łukasz (MożemY) - 3,0

Przechwyty
Pawlun Rafał (Slam Drunk) - 4,1

Dla najlepszych strzelców we wszystkich ligach przygotowaliśmy pamiątkowe statuetki, a dla wszystkich dyplomy i drobne upominki, do zobaczenia!






3 x MVP i nagroda za największy postęp!
21-06-2018
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz z zespołu Elefanty!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Bartosz Sierp reprezentujący drużynę Hustlerzy Andrychów!

Łukasz Kubik z zespołu MożemY to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

W aktualnej edycji naszej ligi nagroda za największy postęp powędruje do Kajetana Błaszczyka (Akademia Basketu)!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla MUKK Henryk Kania Pszczyna!
21-06-2018
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się ponownie drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Houston Buckets, Czarno Biali, Hustlerzy Andrychów i Aurochs!

Dla zawodników MUKK Henryk Kania Pszczyna przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






Zapraszamy na 3x3 Piknik Streetball w Wadowicach i Cieszynie!
13-06-2018
Facebook Twitter

Zapraszamy wszystkich na turnieje w ramach 3x3 Piknik Streetball, które odbędą się w najbliższy weekend - 16 czerwca (sobota) w Wadowicach i 17 czerwca (niedziela) w Cieszynie!

Organizatorzy przewidują przeprowadzenie rozgrywek w kategoriach: Skrzaty (2008-2010), Młodzicy (2005-2007), Juniorzy (2002-2004), Open Kobiet i Open Mężczyzn.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia zespołu na stronie www.zgloszenia.bdbevent.pl, a po więcej aktualności zapraszamy tutaj.

Turnieje organizowane są przez Anima Pro Active i BDB Event z Cieszyna.

Zapraszamy!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
07-06-2018
Facebook Twitter

Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Hawajskie Koszule Żory - 16
2. Rosomaki - 14
3. Hustlerzy Andrychów - 14
4. NTS - 13
5. Aurochs - 12
6. Tokyo 2020 - 11
7. NSBB - 10
8. Grim Reapers - 10
9. Pretorianie - 6

O kolejności dla zespołów Rosomaki i Hustlerzy Andrychów oraz NSBB i Grim Reapers zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 1 lidze czekają nas spotkania Hawajskie Koszyle Żory – NTS oraz Rosomaki – Hustlerzy Andrychów!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
06-06-2018
Facebook Twitter
www.3x3.com.pl
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3

Aktualne tabele w 3 lidze (II faza grupowa):

Grupa C

1. MożemY - 5 - 10 (451/334/+117)
2. Akademia Basketu - 5 - 8 (286/325/-39)
3. Wolves - 5 - 8 (389/363/+26)
4. Narnia 420ers - 5 - 7 (411/389/+22)
5. Slam Drunk - 5 - 6 (290/319/-29)
6. Apache - 5 - 5 (331/428/-97)

O końcowej kolejności w tabeli dla zespołów Akademia Basketu i Wolves zadecydował mecz bezpośredni w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania MożemY – Narnia 420ers oraz Akademia Basketu – Wolves!

Grupa D

1. Czarno Biali - 5 - 10 (465/360/+105)
2. Koszykarscy Ziomale Żory - 5 - 8 (363/349/+14)
3. Dziki Bagienne - 5 - 8 (415/345/+70)
4. 12 Małp - 5 - 7 (353/335/+18)
5. Houston Buckets - 5 - 7 (352/384/-32)
6. Crazy Ducks - 5 - 5 (269/444/-175)

(drużyna - il. meczów - punkty (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans)

Grupa C - lista meczów

Apache - Akademia Basketu 57:81
Akademia Basketu - Wolves 66:63
Narnia 420ers - Slam Drunk 66:77
Slam Drunk - MożemY 68:82
Narnia 420ers - MożemY 73:94
Apache - Wolves 70:87
MożemY - Akademia Basketu 117:56
Slam Drunk - Wolves 77:86
Wolves - Możemy 73:75
Apache - Slam Drunk 65:68
Akademia Basketu - Narnia 420ers 63:88
MożemY - Apache 83:64
Narnia 420ers - Wolves 75:80
Slam Drunk - Akademia Basketu 0:20
Narnia 420ers - Apache 109:75

Grupa D - lista meczów

Houston Buckets - Koszykarscy Ziomale Żory 77:64
Crazy Ducks - Dziki Bagienne 63:96
Czarno Biali - Crazy Ducks 104:42
Koszykarscy Ziomale Żory - 12 Małp 69:57
Houston Buckets - 12 Małp 51:88
Dziki Bagienne - Czarno Biali 89:93
Koszykarscy Ziomale Żory - Crazy Ducks 89:49
Dziki Bagienne - 12 Małp 95:59
Crazy Ducks - Houston Buckets 74:79
Czarno Biali - Koszykarscy Ziomale Żory 101:75
Houston Buckets - Czarno Biali 81:88
Koszykarscy Ziomale Żory - Dziki Bagienne 66:65
12 Małp - Crazy Ducks 76:41
Houston Buckets - Dziki Bagienne 64:70
12 Małp - Czarno Biali 73:79
Obejrzyj film
1 Mirnyi Roma 70,0%
2 Świerczewski Tomasz 60,0%
3 Wieczorek Mateusz 55,6%
4 Hajduk Adam 54,3%
5 Tokarski Rafał 53,8%
6 Matoga Mikołaj 51,7%
1 Master Marcin 6,0
2 Kruczek Sławomir 5,0
3 Rutkowski Łukasz 4,0
4 Piasecki Sergiusz 3,0
5 Pietrysko Kamil 3,0
6 Łukasiak Szymon 3,0