Aktualności






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
25-06-2020
I.
W terminarzu rozgrywek pojawiły się mecze zaplanowane w na 4-5 lipca!

II.
Przypominamy o tym, że w dalszym ciągu czekamy na informacje od wszystkich zespołów w sprawie pozostałych weekendów lipca i sierpnia!

Do końca czerwca przedstawiciele zespołów mogą wysyłać na biuro@blk.com.pl informacje o tym, czy w terminach wakacyjnych będą w stanie rozgrywać mecze!
1. Oczywiście nie oczekujemy od zespołów pełnej dyspozycyjności - to są przecież wakacje!
2. Określenie chociaż częściowej dostępności w czasie wakacyjnych miesięcy, wskazanie nawet jednego lub dwóch weekendów, w których drużyna będzie mogła rozgrywać mecze może ułatwić i umożliwić zakończenie tej edycji jesienią, a także płynne przejście do 47. edycję jeszcze w październiku.
3. Prosimy o wskazanie konkretnych weekendów, w czasie których drużyna może rozgrywać mecze, ewentualnie określenie kiedy będzie to niemożliwe. Pewne rzeczy można zasygnalizować jeszcze w czerwcu, a sprecyzowane terminy przysłać do nas później.
4. Uwaga! Brak wiadomości w tej sprawie równoznaczny będzie z pełną zgodą i elastycznością ze strony danego zespołu, a więc zachęcamy do wysyłania wiadomości!

Z góry bardzo dziękujemy!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 1 Lidze BLK!
24-06-2020

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
22 pkt (6x3), 6 zb, 8 as, 1 prz – eval 28

Piotr Męcnarowski (Shakers)
13 pkt, 13 zb, 4 as, 1 bl – eval 23

Paweł Miśkiewicz (Shakers)
22 pkt (5x3), 12 zb, 5 as, 2 prz, 1 bl – eval 27

Maciej Goryl (Elefanty)
14 pkt, 16 zb, 2 as, 1 prz – eval 24

Oskar Janicki (Ocean Crew)
42 pkt (2x3), 3 zb, 3 as, 2 prz – eval 34

MVP 5. kolejki w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 2 Lidze BLK!
24-06-2020

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
17 pk, 6 zb, 10 as, 2 prz – eval 24

Kamil Koch (Hustlerzy Andrychów)
8 pkt, 12 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl – eval 16

Dawid Czarniak (Rosomaki)
33 pkt (5x3), 8 zb, 4 as, 4 prz – eval 29

Ben Hamdi Mohamed (Rosomaki)
27 pkt (4x3), 15 zb, 2 as, 4 prz – eval 23

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
12 pkt, 9 zb, 2 as, 2 prz – eval 21

MVP 4. kolejki w 2 lidze został Dawid Czarniak!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 3 Lidze BLK!
24-06-2020

Artur Fedor (Pretorianie)
24 pkt, 11 zb, 11 as, 7 prz – eval 35

Piotr Wągiel (Fourty Plus)
12 pkt, 22 zb, 7 as, 2 bl – eval 35

Szymon Lipka (Koszykarscy Ziomale Żory)
40 pkt (5x3), 4 zb, 1 as, 1 prz – eval 28

Maciej Jochacy (Crazy Ducks)
33 pkt, 9 zb, 2 as, 5 prz, 1 bl – eval 38

Tomasz Kalfas (NSBB)
32 pkt (6x3), 5 zb, 2 as, 1 prz – eval 30

MVP 6. kolejki w 3 lidze został Maciej Jochacy!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 1 Lidze BLK!
17-06-2020

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
36 pkt (4x3), 11 zb, 9 as, 3 prz – eval 51

Tomasz Kręcichwost (Shakers)
18 pkt (2x3), 5 zb, 3 as, 4 prz – eval 18

Maciej Miśkiewicz (Shakers)
16 pkt (3x3), 12 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 18

Tomasz Staniek (Elefanty)
16 pkt (1x3), 11 zb, 3 as – eval 20

Michał Grygier (Ocean Crew)
19 pkt (2x3), 15 zb, 1 as, 3 prz, 2 bl – eval 21

MVP 4. kolejki w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 2 Lidze BLK!
17-06-2020

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
19 pkt (1x3), 12 zb, 16 as – eval 32

Łukasz Majewski (Hustlerzy Andrychów)
15 pkt, 20 zb, 1 prz, 2 bl – eval 23

Michał Napierała (Grim Reapers)
15 pkt (2x3), 5 zb, 2 as – eval 18

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
35 pkt (1x3), 10 zb, 1 as – eval 36

Krzysztof Franczuk (Na Rondzie Team Żory)
33 pkt (6x3), 3 zb, 5 as, 1 prz – eval 28

MVP 3. kolejki w 2 lidze został Robert Kozielski!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 3 Lidze BLK!
17-06-2020

Jakub Hańderek (ADEX Basket Team)
15 pkt (3x3), 11 zb, 5 as – eval 25

Rafał Żaba (Fourty Plus)
21 pkt (1x3), 6 zb, 11 as, 5 prz – eval 34

Szymon Lipka (Koszykarscy Ziomale Żory)
26 pkt (5x3), 10 zb, 4 as, 5 prz – eval 31

Konrad Konieczny (Crazy Ducks)
23 pkt, 6 zb, 5 as, 5 bl – eval 33

Wojciech Ryszka (Sprintex Team)
22 pkt (1x3), 13 zb, 1 as, 2 prz, 8 bl – eval 38

MVP 5. kolejki w 3 lidze został Wojciech Ryszka!






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
16-06-2020
W terminarzu rozgrywek na najbliższy weekend pojawiły się drobne zmiany dotyczące wyłącznie meczów w niedzielę:

20 czerwca (sobota)
09:00 Yunques Voladores - NSBB III
10:40 Crazy Ducks - All Starsi III
12:20 Kentuchy Bucks - Maximus Team III
14:00 Koszykarscy Ziomale Żory - 12 Małp III
15:40 Grim Reapers - Hustlerzy Andrychów II
17:20 Basket Hills Bielsko-Biała - Rosomaki II

21 czerwca (niedziela)
09:00 Snipers - Sprintex Team III
10:40 ADEX Basket Team - Fourty Plus III
12:20 Akademia Basketu - Przekręty III
14:00 Żywiec Basket Crew - Pretorianie III
15:40 Ocean Crew - Shakers I
17:20 Elefanty - Washington Bultens I

Do zobaczenia!






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
11-06-2020
I.
W związku z nadzwyczajną sytuacją i długą przerwą w rozgrywkach zgłoszenie nowych zawodników do 46. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki jest możliwe do dnia poprzedzającego przedostatni mecz danego zespołu w sezonie zasadniczym.
Oczywiście wszystko w ramach obowiązującego limitu zawodników występujących w zespole!

II.
Podstawowe zasady zachowania się na hali w świetle przepisów epidemiologiczno-sanitarnych:
- obowiązkowa dezynfekcja przed wejściem na halę dla wszystkich uczestników meczu,
- zaopatrzenie w środki dezynfekujące leży po stronie uczestników meczu,
- zespoły oczekujące na spotkanie czekają w korytarzu na zakończenie poprzedniego meczu,
- zespoły kończące mecz opuszczają halę drzwiami na prawo od stolika sędziowskiego, a rozpoczynające spotkanie wchodzą na nią drzwiami na lewo od stolika stolika sędziowskiego,
- w czasie meczów w najbliższy weekend szatnie dla zespołów będą niedostępne.

Oczywiście wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności i osób towarzyszących!
W czasie obecności na hali należy stosować wszystkie obowiązujące zasady, również te przedstawione przez zarządzających obiektem, na którym rozgrywane są mecze w naszej lidze (dokument znajduje się w dziale z plikami do pobrania)!






46. edycja BLK - komunikat organizacyjny
09-06-2020
I.
Prosimy wszystkich o zapoznanie się z terminarzem rozgrywek, w którym można znaleźć mecze zaplanowane na kilka najbliższych tygodni, a konkretnie do końca czerwca!
Mecze zaplanowane na 4-5 lipca pojawią się na naszej stronie internetowej 13 czerwca w godzinach wieczornych.
Wszystkie zespoły prosimy o informacje o możliwości rozgrywania spotkań w pozostałe weekendy lipca i w sierpniu - nawet wskazanie konkretnych, pojedynczych dni pozwoli nam na częściowe nadrobienie zaległości w czasie wakacji. Dziękujemy za wyrozumiałość i liczymy na dobrą współpracę na tej płaszczyźnie!

II.
W wyznaczonym terminie (do 6 czerwca) otrzymaliśmy informacje od czterech (z 34 zespołów) o niemożności rozgrywania meczów w najbliższym czasie z ważnych powodów. Należy zaznaczyć, że jeden z tych zespołów wyraził gotowość do gry od początku lipca. Prosimy pozostałe trzy drużyny o informację, jak tylko będą gotowe dołączyć do rozgrywek w tym sezonie.

III.
Prosimy wszystkie zespoły, które nie uregulowały jeszcze zaległości związanych z wpisowym do aktualnej edycji o wpłatę do 15 czerwca.

IV.
Informacje związane z zachowaniem i organizacją meczów w świetle zasad epidemiologiczno-sanitarnych opracujemy i przedstawimy w najbliższym czasie!

Dziękujemy!
Obejrzyj film
1 Pietrysko Kamil 80,0%
2 Tokarski Rafał 75,0%
3 Master Marcin 75,0%
4 Talik Michał 75,0%
5 Olejnik Paweł 71,4%
6 Ostrowski Rafał 70,0%
1 Łukasiak Szymon 7,0
2 Master Marcin 7,0
3 Hajduk Adam 6,7
4 Wojdyła Maciej 6,6
5 Garus Paweł 6,4
6 Staszkiewicz Jakub 6,3