Aktualności






Maciej Goryl, Bartosz Sierp, Maciej Worwa - 3 x MVP!
20-01-2016
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 37. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Maciej Goryl z zespołu Elefanty! W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Bartosz Sierp reprezentujący drużynę Hustlerzy Andrychów! Maciej Worwa z zespołu MOSiR KiS Żywiec to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla MOSiR KiS Żywiec!
19-01-2016
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna MOSiR KiS Żywiec!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Fizjo4Sport Klippers, Pretorianie, Dziki Bagienne i Komorowice Woodcutters!

Dla zawodników MOSiR KiS Żywiec przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






Double B Nation i MUKK Henryk Kania Pszczyna!
19-01-2016
Facebook Twitter

W tym sezonie postanowiliśmy wyróżnić dwa zespoły:

Na nagrodę za Największy Postęp w 37. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki najbardziej zasłużyła drużyna Double B Nation - niewątpliwie za awans do półfinałów już w pierwszym sezonie w 1 lidze i za bardzo dobrą postawę w rywalizacji w meczach z Elefantami!

MUKK Henryk Kania Pszczyna to zespół, który został nagrodzony wyróżnieniem za Największe Objawienie w tym sezonie - w pierwszym sezonie w naszej lidze młodzieżowa drużyna z Pszczyny awansowała do finału w 3 lidze, po drodze wygrywając z kilkoma rutynowanymi zespołami i zaliczając piękny "comeback" w rewanżowym spotkaniu z MOSiR KiS Żywiec!

Gratulujemy!






Finały 37. edycji BLK już za tydzień!
17-01-2016
Facebook Twitter

To był przedostatni weekend z 37. edycja Bielskiej Ligi Koszykówki, a już za tydzień wielkie święto amatorskiej koszykówki w naszym mieście!

W finale 1 ligi, w przyszłą niedzielę o godz. 16:30, spotkają się Elefanty i Shakers!
O brązowe medale zagrają Galacticos Basket Żywiec i Double B Nation.

W finale 2 ligi zagrają Hustlerzy Andrychów i Not Found!
O trzecie miejsce będą rywalizować NSBB i Drank Aurochs.

W 3 lidze w finale spotkają się BraveHearts Oświęcim i MUKK Henryk Kania Pszczyna, a o brązowe medale będą walczyć MOSiR KiS Żywiec i Pretorianie!

Zapraszamy!






Czarno Na Białym nr 221 - 16.I
16-01-2016
Facebook Twitter

Trzęsienia ziemi – Czarno Na Białym nr 221

Rewanżowe półfinały tym razem poprzedzone zostaną spotkaniami o konkretne miejsca w 3 lidze. A zatem zupełnie odwrotnie niż nakazuje klasyk, zamiast zacząć od trzęsienia ziemi, emocje w BLK będą z niskiego pułapu konsekwentnie wzrastać, aż wreszcie osiągną maksimum w czasie rewanżów w 1 lidze.

Najlepszy blog sportowy - tam przeczytasz cały artykuł.






Czarno Na Białym nr 220 - 15.I
15-01-2016
Facebook Twitter

Nie było nudno – Czarno Na Białym nr 220

Pierwsze mecze półfinałowe za nami i… wreszcie nie było nudno. Brakowało w kilku ostatnich edycjach wyrównanych starć w czwórce, więc cieszy to, że spośród 6 spotkań aż 3 nie są jeszcze definitywnie rozstrzygnięte. Działo się bowiem sporo – na boisku, na trybunach, a nawet na Facebooku. Zapraszam do podsumowania pierwszych półfinałów.

Najlepszy blog sportowy - tam przeczytasz cały artykuł.






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
15-01-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Maciej Miśkiewicz (Shakers) – 20,9 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Maciej Miśkiewicz (Shakers) – 3,6 traf/mecz

Zbiórki
Maciej Goryl (Elefanty) – 14,5 zb/mecz
Maciej Miśkiewicz (Shakers) – 14,5 zb/mecz

Asysty
Mariusz Słodownik (Elefanty) – 6,3 as/mecz

Bloki
Kamil Szopa (Orły Mirosława K.) – 2,0 bl/mecz

Przechwyty
Michał Grygier (Fizjo4Sport Klippers) – 5,0 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Paweł Sablik (Fizjo4Sport Klippers) – 66,7%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Maciej Spratek (Shakers) – 43,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Paweł Sablik (Fizjo4Sport Klippers) – 90,9%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
14-01-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Tomasz Śpiewak (Rosomaki) – 17,9 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Janusz Cholewa (Hustlerzy Andrychów) – 3,5 traf/mecz

Zbiórki
Ben Hamdi Mohamed (Siła Ustroń) – 13,4 zb/mecz
Bartosz Gonszcz (Drank Aurochs) – 13,4 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 10,9 as/mecz

Bloki
Łukasz Majewski (Hustlerzy Andrychów) – 2,6 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Wieczorek (Not Found) – 4,0 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Kamil Koch (Hustlerzy Andrychów) – 64,5%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Janusz Cholewa (Hustlerzy Andrychów) – 33,7%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Bartosz Porwisz (Drank Aurochs) – 77,1%

Gratulujemy!






Kurs sędziowski w Katowicach!
12-01-2016
Facebook Twitter

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na kurs sędziowski w Katowicach organizowany przez Wydział Sędziowski Śląskiego Związku Koszykówki - możliwość zapisów jeszcze tylko przez kilka dni!

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że jeżeli w naszym regionie będzie odpowiednia ilość zainteresowanych osób, to istnieje możliwość organizacji kursu sędziowskiego również w Bielsku-Białej.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z kursem sędziowskim to prosimy o kontakt - rblachura@gmail.com.

Zapraszamy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
14-01-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Dominik Rajczak (MOSiR KiS Żywiec) – 33,3 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Oliver Copik (BraveHearts Oświęcim) – 3,4 traf/mecz

Zbiórki
Wojciech Ryszka (Lipowa Warriors) – 18,0 zb/mecz

Asysty
Łukasz Kajor (BraveHearts Oświęcim) – 7,6 as/mecz

Bloki
Wojciech Ryszka (Lipowa Warriors) – 5,1 bl/mecz

Przechwyty
Michał Paszek (Grim Reapers) – 5,5 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Marcin Kajor (BraveHearts Oświęcim) – 70,9%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Mateusz Mach (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 46,5%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Adam Solak (Akademia Basketu) – 84,6%

Gratulujemy!
Obejrzyj film
1 Łukasiak Szymon 2,0
2 Szopa Kamil 1,8
3 Dąbkowski Tomasz 1,7
4 Konopka Piotr 1,3
5 Fenrych Jakub 1,2
6 Podgórniak Przemysław 1,0
1 Mirnyi Roma 70,0%
2 Świerczewski Tomasz 60,0%
3 Wieczorek Mateusz 55,6%
4 Hajduk Adam 54,3%
5 Tokarski Rafał 53,8%
6 Matoga Mikołaj 51,7%