Aktualności






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
26-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Bartosz Kapias (Wolf Gang)
22 pkt (3x3), 11 zb, 2 as, 3 prz – eval 27

Andrzej Górnik (Tokyo 2020)
19 pkt (1x3), 7 zb, 3 as, 2 bl – eval 24

Bartłomiej Bachta (Forklifts Epo Rehabilitacja)
29 pkt, 12 zb, 4 as, 3 prz – eval 38

Tomasz Dzida (Wrona Wings)
14 pkt, 8 zb, 6 as, 2 prz – eval 22

Artur Wilk (Czarno Biali)
13 pkt, 25 zb, 1 as, 1 bl – eval 27

MVP 1. kolejki w 2 lidze został Bartłomiej Bachta!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
26-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Krzysztof Podstawny (Wezwijcie Karetkę)
14 pkt, 11 zb, 11 as, 1 prz, 1 bl – eval 30

Grzegorz Kastelik (12 Małp)
29 pkt, 13 zb, 4 as, 1 prz – eval 28

Kajetan Błaszczyk (Akademia Basketu)
26 pkt, 15 zb, 5 as, 3 prz, 1 bl – eval 39

Rafał Pawlun (Przekręty)
31 pkt (1x3), 7 zb, 3 as, 4 prz, 1 bl – eval 32

Dominik Nawrocki (Houston Buckets)
14 pkt, 16 zb, 1 as, 4 prz – eval 30

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Kajetan Błaszczyk!






Grupy w 3 lidze - losowanie
19-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Grupa A

Fourty Plus
Koszykarscy Ziomale Żory
12 Małp
Houston Buckets
Crazy Ducks
Przekręty
KS Bystra
ADEX Basket Team

Grupa B

Akademia Basketu
Wolves
Apache
Ała Boli
Wezwijcie Karetkę
Team Rybnik
All Starsi
Sempre Premium Team






44. edycja BLK - komunikat organizacyjny
17-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Uwaga!
W trybie nadzwyczajnym postanowiliśmy przyjąć do zbliżającego się sezonu dwa dodatkowe zespoły! Treść tego komunikatu organizacyjnego została przez nas edytowana, a jego poprawiona wersja znajduje się już poniżej - wszystkie zmiany dotyczą wyłącznie zespołów występujących w 3 lidze! Poprzednia wersja tego komunikatu umieszczona na naszym profilu na FB została usunięta i zastąpiona aktualną!


I.
Zakończyliśmy zapisy do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, chcielibyśmy z radością poinformować, że otrzymaliśmy formularze zgłoszeniowe od 34 zespołów, dziękujemy!

II.
Lista zespołów dopuszczonych do rozgrywek 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Double B Nation
2. Galacticos Basket Żywiec
3. Washington Bultens
4. Hawajskie Koszule Żory
5. Elefanty
6. New Men Style
7. Shakers
8. Rosomaki
9. MożemY

W związku z rezygnacją z meczu barażowego przez zespół Hustlerzy Andrychów, w 1 lidze będzie występowała drużyna MożemY.

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów
2. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
3. Wrona Wings
4. Tokyo 2020
5. Grim Reapers
6. NSBB
7. Wolf Gang
8. Forklifts Epo Rehabilitacja
9. Czarno Biali

W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu Aurochs, w 2 lidze będzie występowała drużyna Czarno Biali bez konieczności rozgrywania meczu barażowego z Forklifts Epo Rehabilitacja.

3 liga
1. Akademia Basketu
2. Fourty Plus
3. Wolves
4. Koszykarscy Ziomale Żory
5. 12 Małp
6. Apache
7. Houston Buckets
8. Ała Boli
9. Wezwijcie Karetkę
10. Crazy Ducks
11. Przekręty
12. Team Rybnik
13. All Starsi
14. KS Bystra
15. Sempre Premium Team
16. ADEX Basket Team

Po analizie możliwości organizacyjnych ligi, różnych systemów rozgrywek i liczby zgłoszeń, podjęliśmy decyzję o przyjęciu do rozgrywek wszystkich 34 zespołów!

III.
Losowanie grup w 3 lidze odbędzie się we wtorek (19 lutego) o godz. 19:30 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Wszystkie zespoły dopuszczone do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki w 3 lidze będą losowo przydzielone do dwóch grup (A i B). Poszczególne pary drużyn przed losowaniem ustalone zostały na podstawie klasyfikacji końcowej w poprzednim sezonie, a w przypadku nowych zespołów wg kolejności zgłoszeń:

Akademia Basketu / Fourty Plus (Narnia 420ers)
Wolves / Koszykarscy Ziomale Żory
12 Małp / Apache
Houston Buckets / Ała Boli
Wezwijcie Karetkę / Crazy Ducks
Przekręty / Team Rybnik
All Starsi / KS Bystra
Sempre Premium Team / ADEX Basket Team


Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w losowaniu!

IV.
Już w najbliższy weekend (23-24 lutego) odbędą się pierwsze mecze w 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - terminarz rozgrywek będziemy systematycznie uzupełniać o kolejne spotkania w zbliżającym się sezonie!

Dziękujemy! Do zobaczenia!






Zapraszamy do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
06-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

I.
Lista drużyn zgłoszonych do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 15 lutego, godz. 22:00):

1 liga

1. Shakers
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. Washington Bultens
5. New Men Style
6. Double B Nation
7. Hawajskie Koszule Żory
8. Rosomaki
9. Hustlerzy Andrychów

2 liga

1. Tokyo 2020
2. Grim Reapers
3. Wrona Wings
4. NSBB
5. MożemY
6. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
7. Forklifts Epo Rehabilitacja
8. Wolf Gang

3 liga

1. Wezwijcie Karetkę
2. Akademia Basketu
3. Wolves
4. Koszykarscy Ziomale Żory
5. 12 Małp
6. Czarno Biali
7. Fourty Plus (Narnia 420ers)
8. Crazy Ducks
9. Houston Buckets
10. Ała Boli
11. Apache

nowe zespoły

1. Przekręty
2. Team Rybnik
3. All Starsi
4. KS Bystra

II.
Zapraszamy wszystkich do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do 15 lutego (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu - prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

W 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 liga
1. Double B Nation
2. Galacticos Basket Żywiec
3. Washington Bultens
4. Hawajskie Koszule Żory
5. Elefanty
6. New Men Style
7. Shakers
8. Rosomaki
9. Hustlerzy Andrychów / MożemY (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów / MożemY (przegrany w meczu barażowym)
2. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
3. Wrona Wings
4. Aurochs
5. Tokyo 2020
6. Grim Reapers
7. NSBB
8. Wolf Gang
9. Forklifts Epo Rehabilitacja / Czarno Biali (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Forklifts Epo Rehabilitacja / Czarno Biali (przegrany w meczu barażowym)
2. Akademia Basketu
3. Narnia 420ers
4. Wolves
5. Koszykarscy Ziomale Żory
6. 12 Małp
7. Apache
8. Houston Buckets *
9. Slam Drunk *
10. Ała Boli *
11. Wezwijcie Karetkę *
12. Crazy Ducks *

(* ew. turniej kwalifikacyjny)

Po zakończeniu zapisów w kolejnych komunikatach poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- kształcie, terminie i sposobie losowania grup w 3 lidze,
- w razie konieczności również o rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

III.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz plik z Formularzem Zgłoszeniowym (dostępny jest w dziale z plikami do pobrania - tutaj).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 15 lutego (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania. Wszystkie dokumenty należy oddać wypełnione i podpisane przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Uwaga!
1. Zgłoszenie zespołu do rozgrywek przyjmujemy tylko na aktualnym wzorze formularza zgłoszeniowego!
2. Przed rozegraniem pierwszego spotkania w zbliżającym się sezonie, każdy zawodnik zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie ubezpieczeniowe:
- dla zawodników pełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe i kserokopia dowodu osobistego,
- dla zawodników niepełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe przez opiekuna prawnego i jego kserokopia dowodu osobistego.
W przeciwnym wypadku zawodnik, który nie dopełni formalności z tym związanych, nie zostanie dopuszczony do meczu!

Oczywiście dotyczy to tylko zawodników:
- rozgrywających pierwszy sezon w Bielskiej Lidze Koszykówki,
- nie występujących w naszej lidze w poprzedniej edycji, w czasie której dokonaliśmy pełnej aktualizacji oświadczeń ubezpieczeniowych,
- wszystkich, którzy w porównaniu z poprzednią edycją uzyskali pełnoletniość.


Wysokość wpisowego w 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1350 zł w terminie do 17 marca
- 2 liga – 1350 zł w terminie do 17 marca
- 3 liga – 1300 zł w terminie do 17 marca

Drużyny, które nie uregulują należności do 17 marca nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300 zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku Raiffeisen Polbank - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek.

IV.
Początek 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zaplanowaliśmy na 23-24 lutego, do zobaczenia!






43. edycja BLK - komunikat organizacyjny
05-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Galeria ze zdjęciami z finałów jest dostępna tutaj.
Relację w serwisie www.beskidzka24.pl można znaleźć tutaj.

I.
Double B Nation wygrywając w meczu finałowym 64:57 z Galacticos Basket Żywiec to najlepszy zespół 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
MVP - Kamil Malarz

Najlepszy w tym sezonie zespół w 2 lidze to Rosomaki po zwycięstwie 75:64 z MożemY!
MVP - Aleksander Śpiewak

W finale 3 ligi drużyna Wolf Gang pokonała 83:78 Czarno Białych!
MVP - Krzysztof Michalak

Oczywiście w tym dniu zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych oraz przedstawiciele poszczególnych drużyn odebrali pamiątkowe puchary, medale, statuetki i dyplomy, a także nagrody ufundowane przez firmy i instytucje wspierające rozgrywki Bielskiej Ligi Koszykówki!

W tej edycji wybraliśmy również najlepszych zawodników całego sezonu - Bartosza Piaseckiego (Hawajskie Koszule Żory - 1 liga), Kamila Szopę (Rosomaki - 2 liga) oraz Mariusza Grążawskiego (Narnia 420ers - 3 liga)! Dla wszystkich przygotowaliśmy statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Mariusza Słodownika i partnerów naszej ligi!

Jakub Gunia z zespołu Czarno Biali został wyróżniony nagrodą za największe objawienie w tym sezonie!

W klasyfikacji Fair Play zwyciężyła drużyna Koszykarscy Ziomale Żory otrzymując z tej okazji puchar oraz specjalną zniżkę na wpisowe do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W końcu pragniemy podziękować wszystkim wspierającym rozgrywki:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)


Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!

II.
Klasyfikacja końcowa w 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Double B Nation
2. Galacticos Basket Żywiec
3. Washington Bultens
4. Hawajskie Koszule Żory
5. Elefanty
6. New Men Style
7. Shakers
8. Hustlerzy Andrychów
9. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała

2 liga
1. Rosomaki
2. MożemY
3. Wrona Wings
4. Aurochs
5. Tokyo 2020
6. Grim Reapers
7. NSBB
8. Forklifts Epo Rehabilitacja
9. Akademia Basketu

3 liga
1. Wolf Gang
2. Czarno Biali
3. Narnia 420ers
4. Wolves
5. Koszykarscy Ziomale Żory
6. 12 Małp
7. Apache
8. Houston Buckets
9. Slam Drunk
10. Ała Boli
11. Wezwijcie Karetkę
12. Crazy Ducks

III.
Już w tej chwili zapraszamy wszystkich do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, do której zapisy rozpoczną jeszcze w tym tygodniu!

Dziękujemy wszystkim za kolejny sezon i za wszystkie sportowe emocje! Do zobaczenia!






Double B Nation z mistrzostwem 1 ligi!
04-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Double B Nation wygrywając w wielkim finale 1 ligi 64:57 z Galacticos Basket Żywiec to najlepsza drużyna 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki! MVP tego meczu został wybrany Kamil Malarz!

Najlepszy w tym sezonie zespół w 2 lidze to Rosomaki po zwycięstwie75:64 z MożemY! W tym spotkaniu na tytuł MVP najbardziej zasłużył Aleksander Śpiewak!

W końcu w finale 3 ligi drużyna Wolf Gang pokonała 83:78 Czarno Białych! W tym meczu najlepszym zawodnikiem był Krzysztof Michalak!

Gratulujemy!

W najbliższym czasie podsumowanie sezonu, a już w tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparciem, pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!

W szczególności partnerom naszej ligi Nutrend, WeCoffee, Sportmaster oraz Urzędowi Miejskiemu w Bielsku-Białej!

Dziękujemy też wszystkim sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki, że byliście z nami kolejny sezon!






Zapraszamy na finały 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
31-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

W najbliższy weekend zapraszamy na finały 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W niedzielę (3 lutego) odbędą się mecze finałowe we wszystkich ligach:

godz. 12:00 finał 3 ligi
Wolf Gang - Czarno Biali

godz. 14:00 finał 2 ligi
MożemY - Rosomaki

godz. 15:30 rozdanie nagród indywidualnych

godz. 16:30 finał 1 ligi
Double B Nation - Galacticos Basket Żywiec

Na sobotę (2 lutego) zaplanowaliśmy wszystkie mecze o "brązowe medale":

godz. 9:40 mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Wolves - Narnia 420ers

godz. 11:20 mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Wrona Wings - Aurochs

godz. 13:00 mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Washington Bultens - Hawajskie Koszule Żory

Cala impreza odbędzie się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu naszym wspaniałym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend z naszą ligą, do zobaczenia!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 2/43
31-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Na posiedzeniu w dniu 29 stycznia 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, zgodnie z regulaminem Bielskiej Ligi Koszykówki, postanowiła, na prośbę zawodnika Krzysztofa Stryczka, zamienić karę automatycznego zawieszenia na jeden mecz w związku z otrzymaniem trzeciego przewinienia technicznego w sezonie (które eliminowałoby zawodnika z gry w meczu finałowym) na karę finansową w wysokości 100 złotych. Ww. kwota powinna zostać wpłacona przed meczem finałowym.

Ponadto Komisja Dyscyplinarna BLK udziela ostrzeżenia kol. Krzysztofowi Stryczkowi i podkreśla, że jest to nadzwyczajne złagodzenie kary. Ewentualny faul techniczny w meczu finałowym będzie traktowany jako złamanie warunków zawieszenia i będzie karany podwójnie.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






3 x MVP i nagroda za największe objawienie sezonu!
30-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Bartosz Piasecki z zespołu Hawajskie Koszule Żory!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Kamil Szopa reprezentujący Rosomaki!

Mariusz Grążawski z zespołu Narnia 420ers to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

Jakub Gunia z drużyny Czarno Biali w tym sezonie został wyróżniony nagrodą za największe objawienie!

Gratulujemy!
Obejrzyj film
1 Słodownik Mariusz 100,0%
2 Przeliorz Oktawian 66,7%
3 Master Marcin 60,0%
4 Bednarczyk Tymoteusz 44,4%
5 Śpiewak Aleksander 40,0%
6 Tomiak Michał 40,0%
1 Sierp Bartosz 16,0
2 Master Marcin 7,0
3 Rutkowski Łukasz 7,0
4 Tomiak Michał 4,0
5 Przeliorz Oktawian 3,0
6 Słodownik Mariusz 3,0