Aktualności






45. edycja BLK - komunikat organizacyjny
07-11-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Wszystkie mecze zaplanowane na 17 listopada rozpoczną się o 60 minut później, a spotkania z 21 grudnia o 80 minut później niż to pierwotnie zaplanowaliśmy!
W terminarzu rozgrywek znajdują się godziny rozpoczęcia meczów po aktualizacji i prezentują się jak poniżej:

17 listopada (niedziela)
13:40 Double B Nation - Wrona Wings I
15:20 Hawajskie Koszule Żory - Elefanty I
17:00 Hustlerzy Andrychów - Butchercore I
18:40 Washington Bultens - Shakers I

21 grudnia (sobota)
13:40 Czarno Biali - Wolf Gang II
15:20 Grim Reapers - Wolves II
17:00 Team Rybnik - Rosomaki II
18:40 Basket Hills Bielsko-Biała - MożemY II

Przepraszamy wszystkich za ewentualne niedogodności, do zobaczenia!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 2 Lidze BLK!
06-11-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Piotr Liszka (Wolf Gang)
19 pkt, 11 zb, 4 as, 2 prz, 1 bl – eval 27

Jakub Fenrych (Wolf Gang)
12 pkt, 8 zb, 6 as – eval 22

Sławomir Sytek (Czarno Biali)
10 pkt, 12 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 21

Hamdi Ben Mohamed (Wolves)
33 pkt (4x3), 15 zb, 3 as, 2 prz – eval 31

Tomasz Jackowski (Czarno Biali)
22 pkt (6x3), 11 zb, 2 as, 2 bl – eval 20

MVP 6. kolejki w 2 lidze został Hamdi Ben Mohamed!






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 3 Lidze BLK!
06-11-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Tomasz Rezik (ADEX Basket Team)
16 pkt (1x3), 14 zb, 4 as, 3 prz, 1 bl – eval 27

Marcin Płonka (Fourty Plus)
26 pkt, 11 zb, 5 as, 6 prz, 1 bl – eval 38

Mateusz Mucha (Na Rondzie Team Żory)
18 pkt, 10 zb, 5 as, 6 prz, 2 bl – eval 33

Artur Gilowski (Crazy Ducks)
31 pkt, 12 zb, 2 as, 2 bl – eval 34

Tomasz Kalfas (NSBB)
27 pkt (5x3), 8 zb, 2 as, 1 prz – eval 32

MVP 7. kolejki w 3 lidze został Marcin Płonka!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 2 Lidze BLK!
30-10-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Artur Tyc (Grim Reapers)
23 pkt, 16 zb, 3 as, 3 prz – eval 30

Piotr Marcol (Basket Hills Bielsko-Biała)
47 pkt (6x3), 9 zb, 4 prz, 2 bl – eval 30

Michał Siewior (Tokyo 2020)
4 pkt, 9 zb, 5 as, 1 prz, 1 bl – eval 16

Krzysztof Stryczek (Rosomaki)
11 pkt (2x3), 15 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 21

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
18 pkt, 6 zb, 2 as, 1 bl – eval 21

MVP 5. kolejki w 2 lidze został Artur Tyc!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 1 Lidze BLK!
21-10-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Bartłomiej Bachta (Butchercore)
18 pkt (2x3), 12 zb, 4 as, 2 prz – eval 32

Oktawian Przeliorz (Hawajskie Koszule Żory)
26 pkt (3x3), 10 zb, 6 as, 3 prz – eval 37

Aleksander Śpiewak (Elefanty)
26 pkt (1x3), 10 zb, 4 as – eval 28

Maciej Miśkiewicz (Shakers)
36 pkt (5x3), 17 zb, 1 as, 2 prz – eval 42

Paweł Miśkiewicz (Shakers)
18 pkt (4x3), 16 zb, 6 as, 2 prz – eval 26

MVP 5. kolejki w 1 lidze został Maciej Miśkiewicz!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 3 Lidze BLK!
21-10-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Przemysław Gwizdak (Przekręty)
14 pkt, 6 zb, 7 as, 3 prz – eval 20

Piotr Mrowiec (Kentuchy Bucks)
10 pkt, 8 zb, 3 as, 2 prz, 1 bl – eval 19

Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale Żory)
36 pkt (2x3), 3 zb, 6 as, 7 prz, 1 bl – eval 33

Szymon Kubica (NSBB)
8 pkt, 6 zb, 1 as, 1 prz, 3 bl – eval 14

Grzegorz Kastelik (12 Małp)
32 pkt (1x3), 15 zb, 2 as – eval 37

MVP 6. kolejki w 3 lidze został Grzegorz Kastelik!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 2 Lidze BLK!
16-10-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Piotr Stolarczyk (Wolf Gang)
16 pkt, 10 zb, 7 as, 6 prz, 2 bl – eval 32

Leszek Hendzel (Tokyo 2020)
15 pkt (2x3), 7 zb, 2 as, 1 prz – eval 16

Wojciech Molitor (Team Rybnik)
23 pkt, 10 zb, 2 as, 2 prz, 1 bl – eval 23

Piotr Marcol (Basket Hills Bielsko-Biała)
35 pkt (2x3), 13 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl – eval 32

Piotr Liszka (Wolf Gang)
26 pkt, 9 zb, 6 as, 1 prz, 1 bl – eval 30

MVP 4. kolejki w 2 lidze został Piotr Stolarczyk!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 3 Lidze BLK!
16-10-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Antoni Gołębiewski (KS Bystra)
34 pkt (7x3), 2 zb, 2 as – eval 27

Maciej Jarosz (Kentuchy Bucks)
31 pkt (3x3), 5 zb, 2 as, 3 prz – eval 32

Kajetan Błaszczyk (Akademia Basketu)
23 pkt, 14 zb, 3 as, 3 prz, 2 bl – eval 34

Krzysztof Franczuk (Na Rondzie Team Żory)
32 pkt (4x3), 2 zb, 5 as, 1 prz – eval 27

Krystian Kucharski (12 Małp)
13 pkt, 11 zb, 3 as, 7 prz – eval 24

MVP 5. kolejki w 3 lidze został Kajetan Błaszczyk!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 1/45
23-05-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Na posiedzeniu w dniu 8 października 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, zgodnie z Regulaminem Bielskiej Ligi Koszykówki, postanowiła:

1. Ukarać Kacpra Mysiaka (Ała Boli) zawieszeniem w prawach zawodnika na cztery (4) mecze za dwa faule techniczne wywołane wulgarnym krytykowaniem decyzji sędziów podczas zawodów w dniu 6 października 2019 roku. Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna ostrzega, że każde kolejne zachowanie tego typu skutkować będzie usunięciem zawodnika z ligi.

2. Ukarać Mateusza Judyńskiego (Ała Boli) zawieszeniem w prawach zawodnika na trzy (3) mecze za dwa faule techniczne wywołane wulgarnym krytykowaniem decyzji sędziów podczas zawodów w dniu 6 października 2019 roku. Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna ostrzega, że każde kolejne zachowanie tego typu skutkować będzie usunięciem zawodnika z ligi.

3. Ukarać Rafała Dobiję (KS Bystra) zawieszeniem w prawach zawodnika na jeden (1) mecz w zawieszeniu na czas nieokreślony za faul techniczny wywołany krytykowaniem decyzji sędziów podczas zawodów w dniu 6 października 2019 roku.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna w imieniu Zarządu Bielskiej Ligi Koszykówki informuje, że nie tolerujemy żadnych zachowań o charakterze seksistowskim, rasistowskim, czy ksenofobicznym, będą one bezwzględnie i konsekwentnie karane.

Komisja Dyscyplinarna rozważa również wprowadzenie obligatoryjnie dodatkowej kary dla zawodników, którzy otrzymali przewinienie techniczne za kwestionowanie decyzji sędziów.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 1 Lidze BLK!
08-10-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Łukasz Bartlewski (Wrona Wings)
18 pkt (1x3), 11 zb, 1 as, 1 prz – eval 26

Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory)
18 pkt (1x3), 13 zb, 2 as, 1 prz – eval 27

Michał Stańczyk (Double B Nation)
18 pkt (2x3), 7 zb, 3 as, 4 prz – eval 23

Roma Myrnyi (Elefanty)
23 pkt (6x3), 2 zb, 2 as, 1 prz – eval 25

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
8 pkt, 7 zb, 13 as, 4 prz – eval 25

MVP 4. kolejki w 1 lidze został Bartosz Piasecki!
Obejrzyj film
1 Piasecki Bartosz 13,6
2 Męcnarowski Piotr 13,5
3 Fenrych Jakub 12,4
4 Staniek Tomasz 11,5
5 Malarz Kamil 11,0
6 Przybyła Zbigniew 10,8
1 Mirnyi Roma 70,0%
2 Świerczewski Tomasz 60,0%
3 Wieczorek Mateusz 55,6%
4 Hajduk Adam 54,3%
5 Tokarski Rafał 53,8%
6 Matoga Mikołaj 51,7%