Aktualności






Galacticos Basket Żywiec najlepsi w tym sezonie!
27-06-2018
Facebook Twitter

Galacticos Basket Żywiec po wygranej w wielkim finale 1 ligi 69:73 z Washington Bultens to najlepsza drużyna 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki! MVP tego meczu został wybrany Jan Viscardi!

Zdecydowanie najlepszym zespołem w 2 lidze w tym sezonie były Hawajskie Koszule Żory pewnie wygrywając 107:65 w meczu finałowym z Hustlerami Andrychów! W tym spotkaniu MVP został wybrany Bartosz Piasecki!

W końcu w finale 3 ligi drużyna MożemY pokonała 90:69 Akademię Basketu! W tym meczu najlepszym zawodnikiem był Mateusz Żebrok!

Gratulujemy!

W najbliższym czasie podsumowanie sezonu, a już w tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparciem, pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!
W szczególności partnerom naszej ligi Nutrend, WeCoffee, Sportmaster oraz Urzędowi Miejskiemu w Bielsku-Białej!

Dziękujemy też wszystkim sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki, że byliście z nami kolejny sezon!






Zapraszamy na finały 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
20-06-2018
Facebook Twitter

W najbliższy weekend zapraszamy na finały 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W niedzielę (24 czerwca) odbędą się mecze finałowe we wszystkich ligach:

godz. 12:00 finał 3 ligi
MożemY - Akademia Basketu

godz. 14:00 finał 2 ligi
Hawajskie Koszule - Hustlerzy Andrychów

godz. 15:30 rozdanie nagród indywidualnych

godz. 16:30 finał 1 ligi
Washington Bultens - Galacticos Basket Żywiec

Na sobotę (23 czerwca) zaplanowaliśmy wszystkie mecze o "brązowe medale":

godz. 10:00 mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Wolves - Narnia 420ers

godz. 11:40 mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Rosomaki - NTS

godz. 13:20 mecz o 3. miejsce w 1 lidze
New Men Style - Elefanty

Cala impreza odbędzie się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu naszym wspaniałym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
DECATHLON (www.decathlon.pl)
New Men Style (www.newmen.eu)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend z naszą ligą, do zobaczenia!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w tym sezonie!
21-06-2018
Facebook Twitter

Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!

Najlepszy strzelec
Szybowicz Grzegorz (Elefanty) - 34,3

Zbiórki
Goryl Maciej (Elefanty) - 13,7

Asysty
Szybowicz Grzegorz (Elefanty) - 8,7

Bloki
Piotr Marcol (Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 1,7

Przechwyty
Rafał Klimek (Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 4,0

Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!

Najlepszy strzelec
Śpiewak Aleksander (Rosomaki) - 34,3

Zbiórki
Grajcarek Robert (Rosomaki) - 15,3

Asysty
Sierp Bartosz (Hustlerzy Andrychów) - 11,0

Bloki
Pławecki Artur (Tokyo 2020) - 2,5

Przechwyty
Master Marcin (Hawajskie Koszule Żory) - 3,7

Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!

Najlepszy strzelec
Mariusz Grążawski (Narnia 420ers) - 33,1

Zbiórki
Wilk Artur (Czarno Biali) - 19,0

Asysty
Żebrok Mateusz (MożemY) - 5,4

Bloki
Kubik Łukasz (MożemY) - 3,0

Przechwyty
Pawlun Rafał (Slam Drunk) - 4,1

Dla najlepszych strzelców we wszystkich ligach przygotowaliśmy pamiątkowe statuetki, a dla wszystkich dyplomy i drobne upominki, do zobaczenia!






3 x MVP i nagroda za największy postęp!
21-06-2018
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz z zespołu Elefanty!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Bartosz Sierp reprezentujący drużynę Hustlerzy Andrychów!

Łukasz Kubik z zespołu MożemY to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

W aktualnej edycji naszej ligi nagroda za największy postęp powędruje do Kajetana Błaszczyka (Akademia Basketu)!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla MUKK Henryk Kania Pszczyna!
21-06-2018
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się ponownie drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Houston Buckets, Czarno Biali, Hustlerzy Andrychów i Aurochs!

Dla zawodników MUKK Henryk Kania Pszczyna przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






Zapraszamy na 3x3 Piknik Streetball w Wadowicach i Cieszynie!
13-06-2018
Facebook Twitter

Zapraszamy wszystkich na turnieje w ramach 3x3 Piknik Streetball, które odbędą się w najbliższy weekend - 16 czerwca (sobota) w Wadowicach i 17 czerwca (niedziela) w Cieszynie!

Organizatorzy przewidują przeprowadzenie rozgrywek w kategoriach: Skrzaty (2008-2010), Młodzicy (2005-2007), Juniorzy (2002-2004), Open Kobiet i Open Mężczyzn.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia zespołu na stronie www.zgloszenia.bdbevent.pl, a po więcej aktualności zapraszamy tutaj.

Turnieje organizowane są przez Anima Pro Active i BDB Event z Cieszyna.

Zapraszamy!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
07-06-2018
Facebook Twitter

Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Hawajskie Koszule Żory - 16
2. Rosomaki - 14
3. Hustlerzy Andrychów - 14
4. NTS - 13
5. Aurochs - 12
6. Tokyo 2020 - 11
7. NSBB - 10
8. Grim Reapers - 10
9. Pretorianie - 6

O kolejności dla zespołów Rosomaki i Hustlerzy Andrychów oraz NSBB i Grim Reapers zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 1 lidze czekają nas spotkania Hawajskie Koszyle Żory – NTS oraz Rosomaki – Hustlerzy Andrychów!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
06-06-2018
Facebook Twitter
www.3x3.com.pl
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3

Aktualne tabele w 3 lidze (II faza grupowa):

Grupa C

1. MożemY - 5 - 10 (451/334/+117)
2. Akademia Basketu - 5 - 8 (286/325/-39)
3. Wolves - 5 - 8 (389/363/+26)
4. Narnia 420ers - 5 - 7 (411/389/+22)
5. Slam Drunk - 5 - 6 (290/319/-29)
6. Apache - 5 - 5 (331/428/-97)

O końcowej kolejności w tabeli dla zespołów Akademia Basketu i Wolves zadecydował mecz bezpośredni w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania MożemY – Narnia 420ers oraz Akademia Basketu – Wolves!

Grupa D

1. Czarno Biali - 5 - 10 (465/360/+105)
2. Koszykarscy Ziomale Żory - 5 - 8 (363/349/+14)
3. Dziki Bagienne - 5 - 8 (415/345/+70)
4. 12 Małp - 5 - 7 (353/335/+18)
5. Houston Buckets - 5 - 7 (352/384/-32)
6. Crazy Ducks - 5 - 5 (269/444/-175)

(drużyna - il. meczów - punkty (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans)

Grupa C - lista meczów

Apache - Akademia Basketu 57:81
Akademia Basketu - Wolves 66:63
Narnia 420ers - Slam Drunk 66:77
Slam Drunk - MożemY 68:82
Narnia 420ers - MożemY 73:94
Apache - Wolves 70:87
MożemY - Akademia Basketu 117:56
Slam Drunk - Wolves 77:86
Wolves - Możemy 73:75
Apache - Slam Drunk 65:68
Akademia Basketu - Narnia 420ers 63:88
MożemY - Apache 83:64
Narnia 420ers - Wolves 75:80
Slam Drunk - Akademia Basketu 0:20
Narnia 420ers - Apache 109:75

Grupa D - lista meczów

Houston Buckets - Koszykarscy Ziomale Żory 77:64
Crazy Ducks - Dziki Bagienne 63:96
Czarno Biali - Crazy Ducks 104:42
Koszykarscy Ziomale Żory - 12 Małp 69:57
Houston Buckets - 12 Małp 51:88
Dziki Bagienne - Czarno Biali 89:93
Koszykarscy Ziomale Żory - Crazy Ducks 89:49
Dziki Bagienne - 12 Małp 95:59
Crazy Ducks - Houston Buckets 74:79
Czarno Biali - Koszykarscy Ziomale Żory 101:75
Houston Buckets - Czarno Biali 81:88
Koszykarscy Ziomale Żory - Dziki Bagienne 66:65
12 Małp - Crazy Ducks 76:41
Houston Buckets - Dziki Bagienne 64:70
12 Małp - Czarno Biali 73:79






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 2 Lidze BLK!
06-06-2018
Facebook Twitter

Oktawian Przeliorz (Hawajskie Koszule Żory)
30 pkt (3x3), 5 zb, 3 as – eval 29

Łukasz Rutkowski (Hawajskie Koszule Żory)
21 pkt (5x3), 6 zb, 6 as, 4 prz – eval 28

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
24 pkt (3x3), 5 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 21

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
37 pkt (4x3), 4 zb, 6 as, 3 prz – eval 38

Michał Kleszcz (Rosomaki)
2 pkt, 11 zb, 4 as, 8 prz – eval 17

MVP 11. kolejki w 2 lidze został Aleksander Śpiewak!






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 3 Lidze BLK!
06-06-2018
Facebook Twitter

Filip Grygierczyk (Dziki Bagienne)
22 pkt, 11 zb, 3 as, 1 prz – eval 30

Dominik Nawrocki (Houston Buckets)
15 pkt (1x3), 24 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 29

Grzegorz Kastelik (12 Małp)
20 pkt, 13 zb, 1 as, 1 prz – eval 17

Paweł Cichy (Czarno Biali)
24 pkt (1x3), 2 zb, 1 as, 2 prz – eval 23

Tomasz Karcz (Czarno Biali)
29 pkt (3x3), 12 zb, 5 as, 2 prz – eval 43

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Tomasz Karcz!
Obejrzyj film
1 Knieć Tomasz 69,2%
2 Cul Tomasz 66,7%
3 Lubrych Karol 63,6%
4 Goryl Maciej 62,5%
5 Wojas Kamil 62,2%
6 Liszka Piotr 61,9%
1 Michna Krzysztof 6,3
2 Staniek Tomasz 4,5
3 Marcol Piotr 4,3
4 Szybowicz Grzegorz 4,2
5 Liszka Piotr 4,0
6 Kruczek Sławomir 4,0