Aktualności

CSS Beskidy Best we Wrocławiu
28-01-2001
Niestety, w towarzyskim meczu rozgrywanym jako przedmecz spotkania Polska - Grecja, mistrz BLK - CSS Beskidy Best uległ we Wrocławiu mistrzom WroBasket - Zielonym Żabkom 39 : 62 (4:17,10:15,12:15,13:15). Besty pierwszy raz rozgrywały mecz w tak oblrzymim obiekcie jakim jest Hala Ludowa i dlatego pierwszą kwartę przegrali tak wysoko. Dodatkowym elementem zaskoczenia była obrona strefowa Zielonych Żabek. Pierwsze punkty z gry zdobył Dawid Tarnawa w 4 minucie drugiej kwarty i od tego momentu mecz był bardzo wyrównany (w punktach 35:39). Wkrótce na stronie pojawią się zdjęcia z tego meczu. W naszej drużynie najwięcej punktów zdobyli: Mirosław Wranik 19 i Rafał Rogacz 6, a w drużynie przeciwnej: Jacek Pietrzkiewicz 14. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjacielskiej atmosferze, a mistrz BLK następnego sezonu zaproszony został na turniej który odbędzie się w Bolesławcu, w czerwcu br. z udziałem mistrzów Wrocławia, Bolesławca i Warszawy.

CSS Beskidy Best Mistrzem Ligi Jest !!!
21-01-2001
W meczu o 3 miejsce Heitmann uległ Sharks. Natomiast w finale, po niezwykle interesującym meczu CSS Beskidy Best wygrali z Krasnalami, najwięcej punktów w meczu zdobyli: dla pokonanych - Łukasz Ilski 19 pkt, a dla mistrzów BLK Mirosław Wranik. Najwartościowszym zawodnikiem finału (MVP) został Roberto Gugliotta z CSS Beskidy Best. W przerwach między meczami odbyły się konkursy wsadów i rzutów za 3 pkt, w tym pierwszym wygrał Maciej Spratek z Sióstr Miłosierdzia, a w drugim Marek Dziech z Elkap-Krokodyle. Po meczach rozdano puchary, medale i nagrody rzeczowe dla drużyn i zwycięzców klasyfikacji indywidualnych. W klasyfikacji Fair Play zwyciężył zespół Elkap-Krokodyle, najlepszym strzelcem BLK został Krystian Kuczmarz z zespołu Ewenement zdobywając 201 pkt, a najlepiej rzucającymi za 3 punkty zostali ex aequo Marek Dziech z Elkap-Krokodyle i Rafał Golonka z Lead zdobywając po 19 trafień. Szczegóły tam gdzie zawsze ;)

CSS Beskidy Best i Krasnale w VII finale BLK !!!
14-01-2001
W sobotę i niedzielę rozegrano półfinały Bielskiej Ligi Koszykówki, niezwykle zacięty pojedynek stoczyli CSS Beskidy Best i Sharks lepsi o jeden kosz okazali się ci pierwsi. Kompletnie natomiast rozczarowali obrońcy tytułu Heitmann, łatwo ulegając Krasnalom. Szczegóły tam gdzie zawsze :) . Mistrz BLK 27.01.2001 we Wrocławiu w Hali Ludowej rozegra spotkanie towarzyskie z mistrzem ligi WROBasket z Wrocławia. Bezpośrednio po tym meczu odbędzie się spotkanie międzypaństwowe Polska - Grecja !

Transfery sezonu !
04-01-2001
Popularny Tomasz "Lapet" Szubert ze Style Bielsko przechodzi w nowej IX Edycji BLK do zespołu New York, w zamian za Jarosława Wójcickiego i Artura Gurgula (gdy ten wróci do Polski), Roberto Gugliotta z CSS Beskidy Best zmienia zespół na Fatboy Team (warunkiem jest jednak przybranie na wadze 20 kg, ponieważ po ostatnich transferach średnia zespołu drastycznie spadła) Natomiast do Elkap-Krokodyle zostaje wypożyczony Michał Kłusak z Union- Vis Lead Spotrswear, aby podnieść średnią fauli technicznych w zespole. Z OSTATNIEJ CHWILI : Krasnale planują spadek do II ligi BLK. "Chcemy walczyć z równorzędnymi zespołami. W I lidze zwycięstwa przychodzą nam zbyt łatwo" - mówi Marcel Lalik kapitan zespołu.