Aktualności






Zmiany w przepisach FIBA – nowości, interpretacje, ciekawostki
10-10-2018
Facebook Twitter

Zachęcamy do zapoznania się ze świetnym artykułem dotyczącym kilku zmian w przepisach zatwierdzonych przez FIBA przed rozkręcającym się właśnie sezonem. W formie ciekawego wywiadu z Jakubem Zamojskim, jednym z najlepszych polskich sędziów koszykówki, wyjaśniane są kolejne kwestie związane z przepisami, a całość dopełniona jest przykładami i ciekawostkami.

Artykuł dostępny jest na portalu www.polskikosz.pl (tutaj).

Od kilku dni dysponujemy również aktualnymi przepisami gry w koszykówkę w języku polskim, które można znaleźć w dziale z plikami do pobrania (tutaj).






Zapraszamy na Basket Na Żywo w Andrychowie!
04-10-2018
Facebook Twitter

W dniu 15 grudnia (sobota) odbędzie kolejna już edycja Basketu Na Żywo w Andrychowie!

W czasie najbliższej imprezy odbędą się trzy mecze, które zaplanowaliśmy o godz. 11:20, 13:00 i 16:00 (Hustlerzy Andrychów - Elefanty), a w międzyczasie na hali będą odbywać się liczne konkursy dla wszystkich zgromadzonych sympatyków koszykówki!

Oczywiście w Andrychowie mecze tradycyjnie rozgrywać będą dwie lokalne drużyny występujące w Bielskiej Lidze Koszykówki, czyli Apache i Hustlerzy Andrychów.

W związku z tym wydarzeniem, zwracamy się z pytaniem do przedstawicieli pozostałych zespołów z naszej ligi - jeżeli są drużyny zainteresowane wyjazdem w tym dniu do Andrychowa to prosimy o kontakt z organizatorami rozgrywek (biuro@blk.com.pl) najpóźniej do 12 października! Z góry dziękujemy za pozytywne sygnały z waszej strony! Jednocześnie przypominamy, ze w przypadku braku zgłoszeń, występujące zespoły wyznaczone zostaną w tradycyjny sposób zgodnie z pkt. 33 regulaminu Bielskiej Ligi Koszykówki.

Zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 1 Lidze BLK!
04-10-2018
Facebook Twitter

Tomasz Staniek (Elefanty)
34 pkt, 13 zb, 3 as, 2 prz, 1 bl – eval 41

Jakub Chrapek (Galacticos Basket Żywiec)
19 pkt, 10 zb, 1 as, 2 prz – eval 26

Oktawian Przeliorz (Hawajskie Koszule Żory)
29 pkt (1x3), 10 zb, 3 as, 1 prz – eval 27

Kamil Koch (Hustlerzy Andrychów)
17 pkt, 9 zb, 1 as, 1 prz – eval 27

Jakub Masłowski (Double B Nation)
21 pkt, 16 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl – eval 33

MVP 2. kolejki w 1 lidze został Tomasz Staniek!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 2 Lidze BLK!
04-10-2018
Facebook Twitter

Bartosz Ber (Wrona Wings)
20 pkt (3x3), 15 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 33

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
35 pkt (3x3), 5 zb, 7 as, 5 prz – eval 38

Leszek Siwy (MożemY)
16 pkt (2x3), 11 zb, 5 as, 1 bl – eval 25

Bartłomiej Bachta (Forklifts)
22 pkt (2x3), 17 zb, 5 prz, 1 prz, 1 bl – eval 33

Łukasz Warchoł (MożemY)
20 pkt, 2 zb, 5 as, 3 prz – eval 23

MVP 2. kolejki w 2 lidze został Aleksander Śpiewak!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 3 Lidze BLK!
03-10-2018
Facebook Twitter

Dominik Nawrocki (Houston Buckets)
16 pkt, 11 zb, 2 as, 5 prz – eval 25

Przemysław Gwizdak (Slam Drunk)
13 pkt, 7 zb, 7 as, 4 prz – eval 20

Damian Duraj (Wezwijcie Karetkę)
6 pkt, 15 zb, 1 as – eval 19

Grzegorz Kastelik (12 Małp)
36 pkt, 21 zb, 1 as, 5 prz – eval 52

Leszek Kubica (12 Małp)
27 pkt (1x3), 9 zb, 1 as, 5 prz – eval 32

MVP 2. kolejki w 3 lidze został Grzegorz Kastelik!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
20-09-2018
Facebook Twitter

Kamil Malarz (Double B Nation)
21 pkt, 19 zb, 4 as, 2 prz, 3 bl – eval 39

Jakub Chrapek (Galacticos Basket Żywiec)
14 pkt, 15 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 27

Sergiusz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory)
10 pkt, 13 zb, 2 prz – eval 17

Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory)
13 pkt (1x3), 9 zb, 2 as, 5 prz – eval 14

Jakub Masłowski (Double B Nation)
10 pkt, 4 zb, 1 as, 4 prz, 1 bl – eval 17

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Kamil Malarz!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
20-09-2018
Facebook Twitter

Kamil Szopa (Rosomaki)
34 pkt (1x3), 4 zb, 6 prz – eval 32

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
30 pkt (4x3), 3 zb, 6 as, 3 prz – eval 28

Szymon Miler (Aurochs)
17 pkt (1x3), 5 zb, 1 prz – eval 17

Tomasz Kalfas (NSBB)
19 pkt (5x3), 3 zb, 1 prz, 1 bl – eval 12

Kajetan Błaszczyk (Akademia Basketu)
20 pkt, 11 zb, 4 as, 2 prz – eval 22

MVP 1. kolejki w 2 lidze został Kamil Szopa!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
20-09-2018
Facebook Twitter

Robert Szwed (Wolves)
27 pkt (3x3), 11 zb, 2 as, 2 prz, 7 bl – eval 36

Michał Tomiak (Apache)
27 pkt (3x3), 14 zb, 7 as, 6 prz – eval 36

Damian Rojek (Narnia 420ers)
29 pkt (7x3), 10 zb, 6 as, 1 prz, 3 bl – eval 35

Patryk Polakowski (Wolfgang)
8 pkt (2x3), 14 zb, 9 as, 1 prz – eval 28

Karol Lubrych (Wolfgang)
25 pkt, 8 zb, 5 as, 6 prz, 1 bl – eval 30

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Robert Szwed!






Grupy w 3 lidze - losowanie
11-09-2018
Facebook Twitter

I.
Grupa A
Wolves
Slam Drunk
Czarno Biali
12 Małp
Ała Boli
Wezwijcie Karetkę

Grupa B
Narnia 420ers
Apache
Koszykarscy Ziomale Żory
Houston Buckets
Crazy Ducks
Wolfgang

II.
W terminarzu rozgrywek znajdują się już mecze zaplanowane na najbliższy weekend, do zobaczenia!






43. edycja BLK - komunikat organizacyjny
10-09-2018
Facebook Twitter

I.
Zakończyliśmy zapisy do 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, chcielibyśmy z radością poinformować, że otrzymaliśmy formularze zgłoszeniowe od 30 zespołów, dziękujemy!

II.
Lista zespołów dopuszczonych do rozgrywek 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Galacticos Basket Żywiec
2. Washington Bultens
3. New Men Style
4. Elefanty
5. Double B Nation
6. Shakers
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
8. Hawajskie Koszule Żory
9. Hustlerzy Andrychów

Po wycofaniu się z rozgrywek zespołu MUKK Henryk Kania Pszczyna, w 1 lidze będzie występowała drużyna Hustlerzy Andrychów bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

2 liga
1. Wrona Wings
2. Rosomaki
3. Forklifts (NTS)
4. Aurochs
5. Tokyo 2020
6. NSBB
7. MożemY
8. Grim Reapers
9. Akademia Basketu

W związku z wycofaniem się z rozgrywek w wyższej lidze zespołu MUKK Henryk Kania Pszczyna, w 2 lidze będzie występowała drużyna Akademia Basketu bez konieczności rozgrywania meczu barażowego z Grim Reapers.

3 liga
1. Wolves
2. Narnia 420ers
3. Slam Drunk
4. Apache
5. Czarno Biali
6. Koszykarscy Ziomale Żory
7. 12 Małp
8. Houston Buckets
9. Crazy Ducks
10. Ała Boli
11. Wolfgang
12. Wezwijcie Karetkę

Po analizie możliwości organizacyjnych ligi, różnych systemów rozgrywek i liczby zgłoszeń, podjęliśmy decyzję o przyjęciu do rozgrywek wszystkich 30 zespołów!

III.
Losowanie grup w 3 lidze odbędzie się we wtorek (11 września) o godz. 19:30 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Wszystkie zespoły dopuszczone do 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki w 3 lidze będą losowo przydzielone do dwóch grup (A i B). Poszczególne pary drużyn przed losowaniem ustalone zostały na podstawie klasyfikacji końcowej w poprzednim sezonie:

Wolves / Narnia 420ers
Slam Drunk / Apache
Czarno Biali / Koszykarscy Ziomale Żory
12 Małp / Houston Buckets
Crazy Ducks / Ała Boli
Wolfgang / Wezwijcie Karetkę


Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w losowaniu!

VI.
Już w najbliższy weekend (15-16 września) odbędą się pierwsze mecze w 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - terminarz rozgrywek będziemy systematycznie uzupełniać o kolejne spotkania w zbliżającym się sezonie!

Dziękujemy! Do zobaczenia!
Obejrzyj film
1 Łukasiak Szymon 2,0
2 Szopa Kamil 1,8
3 Dąbkowski Tomasz 1,7
4 Konopka Piotr 1,3
5 Fenrych Jakub 1,2
6 Knieć Tomasz 1,0
1 Piasecki Bartosz 13,6
2 Męcnarowski Piotr 13,5
3 Fenrych Jakub 12,4
4 Staniek Tomasz 11,5
5 Malarz Kamil 11,0
6 Przybyła Zbigniew 10,8